Buna ne diyecekler ?

Buna ne diyecekler ?

Bitlis’in Tatvan İlçesi Geçitbaşı Köyü yakınlarında, telefon direğine bağlanıp PKK’tarafından kurşunlanarak öldürülen Nihat Çaprak cesedi bulundu.

Tatvan ilçe merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Hizan karayolu üzerindeki Geçitbaşı Köyü yakınlarıda telefon direğine bağlı bir ceset görenler jandarmaya haber verdi. Gelen jandarma ekipleri, uzun namlulu silahla taranarak öldürüldüğü belirlenen Nihat Çaprak’ın cenazesini ambulansla Tatvan Devlet Hastanesi morguna kaldırdı.

GENELKURMAY’DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü mensubu 10-15 kişilik bir terörist grup tarafından 12 Eylül günü kaçırılan geçici köy korucusu Nihat Çaprak’un şehit edildiğini bildirdi.

Genelkurmay’dan önemli yurt içi olaylara ilişkin yapılan yazılı bilgilendirmede, “12 Eylül 2014′te Bitlis merkez İlçesi Aşağıölek Köyü Arasuni Tepe mevkiinde kaçırılan geçici köy korucusu Nihat Çaprak, Bitlis Merkez ilçe Geçitbaşı köyü mülkî sınırları içerisinde, bir elektrik direğine bağlanarak, baş ve vücudunun değişik bölgelerine ateş edilmek suretiyle şehit edilmiştir.” denildi.

Olay hakkında Bitlis İlçe Jandarma Komutanlığı’nca başlatılan adli tahkikatın devam ettiği, Şehit Geçici Köy Korucusu Nihat Çaprak’ın cenazesinin otopsi için Bitlis Devlet Hastanesi’ne sevk edildiği ifade edildi.


İlgili yazılar

Bugün Lozan Antlaşması’nın 93. Yılı…

İsmet İnönü konferansın açılışında Lloyd George’a meydan okuyarak çıktığı kürsüden haykırıyor… “Her yaşta ve her mevkide Türkler, kadın ve çocuk,

YARSAV HSYK adaylarını açıkladı ve destek istedi

YARSAV ve Yargıçlar Sendikası Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimlerinde yarışacak adaylarının özgeçmişlerini yayımladı. “Ne hükümete bağı ne de

FETÖ’cü Savcı: Kozmik Oda’ya İzinli Girdik!

Kozmik Oda’ya giren  ve orada arama yapan FETÖ’cü savcı Mustafa Bilgili  aramayı Erdoğan’ın bilgisi dahilinde yaptığını söyledi. ‘Kozmik Oda’, ‘28

Bir Cevap Yazın