Çam: AKP’lilerin İzmir’e bakışı şaşırtmıyor

Çam: AKP’lilerin İzmir’e bakışı şaşırtmıyor

AKP’nin Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in Twitter hesabından “CHP’li İzmirli gençlerin özgürlükten anladıkları son derece açık giyinmek, kafaya çekmek, sabaha kadar eğlenmek…” sözüne tepki büyüyor.

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam İzmir’e yönelik olarak genelde iktidarda bir alerji olduğunu belirterek ” Başbakanlığı döneminde Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘gavur İzmir’ sözleri İzmirlil​erin hafızalarındadır.Diyanet İşleri Başkanı’nın tüm İzmir halkını ötekileştirici ‘İzmir’in farklı bir dindarlığı var, bu dindarlığın irfan geleneğine ihtiyacı var’ sözleri unutulmamıştır. Cuma içten delikanlıysa bu mesajlarını İzmirlilerin arkasından değil yüzüne karşı da söylesin” dedi.

Musa Çam yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

Kentimizi terk ettikten sonra yapmış olduğu anlaşılan açıklamalarında Cuma İçten, parçası olduğu anlayışın, hiçbirimizin yabancısı olmadığı nefret tohumları içeren görüşlerini bir kez daha ortaya koymuştur. Ayrımcı bir dille ve İzmir’de yaşayan herkese açıkça hakaret içeren ifadeleri bizleri şaşırtmamıştır. İzmir’in genç yurttaşlarına yaşam tarzlarına, varoluşlarına ve kendilerini ifade etme biçimlerine toptancı ifadelerle ve makul hiçbir kimsenin kabul edemeyeceği biçimde saldıran “Yeni Türkiye” sevdalısı bu kişi, tüm gençlerimizi “özgürlükten anladıkları son derece açık giyinmek, kafaya çekmek, sabaha kadar eğlenmek” diyerek kendi karanlık zihninde yaftalamaya çalışmıştır. Bu fikirlerin vardığı noktaları tüm dünya canlı yayında izlemektedir. Kendine İslam Devleti adını veren selefi anlayışın kadına ve çağdaş yaşama bakışı tüm dünyanın malumudur. Bu zihniyetin ve destekçilerinin geleceğin Türkiye’sinin parçası olmasına izin vermeyeceğiz.

İnanıyorum ki Cuma İçten bu sözlerini hiçbir İzmirlinin yüzüne karşı söylemeye cesaret edemediğinden İzmir’in ve İzmirlinin ancak arkasından konuşabilmiştir. Kendi inancından şüpheli, özgüven yoksunu, bağnaz ve cahilce açıklamalarını dinleyecek kimseyi bulamayacağını bildiğinden içi boş davul misali sesi çok çıkmaktadır. Bu kısmı açıktır. İzmir’in AKP’li teşkilat mensupları ve başta Veysel Eroğlu olmak üzere İzmir’in AKP’li milletvekili adayları bu açıklamalara dair ne söyleyecek? İşte bunu hepimiz merak etmekteyiz.


İlgili yazılar

Pekşen: Oğan Anayasal Suç İşlemiştir!

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan’ın ‘Yeni bir devlet kuruyoruz’ açıklamasının

Bilinmeyen yan flütün mistik sesi (video)

https://www.youtube.com/watch?v=F5EKqulD1fg. Yan flüt. Batı müziğinde en çok kullanılan flüt cinsi olan yan flütün Çin’de M.Ö. 900 yılından beri kullanıldığı bilinmektedir.

Tanrıkulu özür diledi Mengü isyan etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun CNN televizyonunda “CHP Genel Başkan Yardımcısıyım. Ben bin kere özür diliyorum” açıklamasına eski milletvekili

Bir Cevap Yazın