Cemaatçi polislere ikinci dalga operasyonu

Cemaatçi polislere ikinci dalga operasyonu

Hükümetle cemaat arasındaki kavgada ikinci dalga başladı. İstanbul merkezli olmak üzere sabahın erken saatlerinde  13 ilde eşzamanlı operasyon için düğmeye başlandı. İstanbul’da Sabah saatlerinde polislere yönelik operasyon düzenlendi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan ekipler, saat 06.30’da belirlenen adreslere çıkış yaptı.

LİSTEDE 33 KİŞİ VAR

14  ilde eşzamanlı olarak yürütülen operasyonlarda gözaltı listesinde 33 kişinin olduğu öğrenildi. İstanbul’da Gözaltına alınan bir kişi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheli hastaneye girişte, “Gecemi gündüzüme kattım, çalıştım sonuç bu” dedi.

Emniyet’te “paralel yapı” iddiasıyla 22 Temmuz’da başlatılan operasyonda gözaltına alınan 115 polisten 31’i tutuklamıştı. Casusluk suçlamasıyla tutuklananlar arasında eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün de vardı.

Operasyonun İstanbul, Van, Hakkari, Mardin, Ankara, Batman, Diyarbakır, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa olmak üzere 14 ilde yapıldığı öğrenildi. Van, Hakkari ve Bitlis’te 8 polis gözaltına alındı. Van Hakkari ve Bitlis’te emniyete yönelik operasyonda 8 polis gözaltına alındı. 14 ilde yapıldığı belirtilen operasyonlar kapsamında Van’da 4, Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde 1 polis, Hakkari’de ise 3 komiser gözaltına alındı.

Sabah saatlerinde yapılan operasyonda gözaltına alınan bir kişi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilirken basın mensuplarına “gecemi gündüzüme kattım, çalıştım sonuç bu” dedi.
Emniyet’te Cemaat yapılanmasına yönelik 22 Temmuz’da başlatılan operasyonda gözaltına alınan 115 polisten 31’i tutuklanmıştı.

Emniyete yapılan ikinci dalga operasyonu Twitter’da Fuat Avni kendi hesabından önceki akşam duyurmuştu. Hesap hesap sabahleyin Türkiye’de erişime kapatıldı.

 


İlgili yazılar

Erdoğan: Suriye’ye girmemiz söz konusu değil!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Suriye’ye saldıracağı haberi için “Rusya’nın bu yaklaşım tarzını gülerek karşılıyorum. Önce Rusya şu an Suriye sınırları içerisindeki

Öğretmenlerden türban isyanı

Eğitim-İş Sendikası öğrencilerin kılık ve kıyafetini düzenleyen yönetmelikte yaptığı değişiklikle türbanı ortaokullarda serbest bıraktığını belirterek  Tevhid-i Tedrisat’a ve Anayasa’ya aykırı olan

Bahçeli o öneriyi neden reddettiğini açıkladı!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun “Hükümetibirlikte kuralım sen başbakan ol” çağrısını reddeden MHP lideri Devlet Bahçeli’nin AKP ile koalisyon koşullarını alt kadrolar

Bir Cevap Yazın