Cemevi ziyareti iptal edildi

Cemevi ziyareti iptal edildi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun salı günü partisinin grup toplantısında “Meydan okuyorum cesaretin varsa Tunceli’ye gidersin” sözlerine yanıt olarak bugün kenti ziyaret etti. Bahçeli’yi protesto etmek için Tunceli Valiliği’ne yürümek isteyen gruba polis cop ve biber gazıyla müdahale ederken, DBP’nin çağrısı üzerine esnaf kepenk kapattı, taksi ve minibüsler ise çalışmadı.

CEMEVİ ZİYARETİ İPTAL!

İlk önce Tunceli Valiliği’nin ziyaret eden Devlet Bahçeli’nin planlanan cemevi ziyaretini, cemevi yetkililerin olumsuz tavrı nedeniyle iptal edildi.  Devlet Bahçeli, yanında milletvekilleriyle birlikte geceyi geçirdiği Elazığ’dan bu sabah 300 araçlık konvoyla Tunceli’ye gitmek üzere yola çıktı. Bahçeli’nin konvoyundaki araç sayısı 135 kilometrelik yol boyunca katılanlarla 500’ü aştı. Bahçeli’ye Elazığ’ın yanı sıra Malatya, Bingöl, Kahramanmaraş’ın da aralarında bulunduğu il ve ilçelerden partililer de eşlik etti.

Ankara’dan çok sayıda özel harekâtçı ve keskin nişancının Tunceli’ye geldiği öğrenildi. Tunceli’de birkaç gündür basın toplantıları yaparak, Devlet Bahçeli’nin ziyaretine engel olacaklarını söyleyen DBP başta olmak üzere bazı parti ve sivil toplum örgütlerine mensup 800 kişilik grup, Tunceli Valiliği’ne 1 kilometre uzaklıktaki Atatürk Mahallesi’nde toplandı.Bahçeli’yi protesto için Tunceli Valiliği’ne yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. Protestocuların yürümekte ısrar etmesi üzerine polis, cop ve biber gazı ile müdahale ederek grubu dağıttı. Tunceli şehir merkezinde DBP’nin esnaflar kepenek kapattı. Cumhuriyet caddesinde toplanan kalabalıktan bazı gruplar Şehit Nahit Bulut Polis Karakoluna doğru maytap atarak Devlet Bahçeli’nin gelişini protesto etti. (ajanslar)


İlgili yazılar

Günay hakkında soruşturma dosyası

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Meclis’e eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay hakkında hazırlanan bir soruşturma dosyası gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsmet Yılmaz’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’ı kabul etti. Görüşme sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bugün muhtarlarla buluşmasında hükümeti kurma

Hükümet AB Gemisini Karaya Oturttu!

AB yolculuğunda hukukun üstünlüğüne dayalı demokratikleşmesini gerçekleştiremeyen Türkiye denetime alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 18 Aralık 2004 yılında Ankara’da Kızılay Meydanı’nda “Aydınlık

Bir Cevap Yazın