Cenaze namazını CHP’li Özkes kıldırdı

Cenaze namazını CHP’li Özkes kıldırdı

Deniz Gezmiş’in annesi Mukaddes Gezmiş, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze namazını Cumhuriyet Halak Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili İhsan Özkes kıldırdı.

94 yaşında hayatını kaybeden 68 Kuşağı’nın öğrenci hareketi liderlerinden Deniz Gezmiş’in annesi Mukaddes Gezmiş için Üsküdar Selimiye Camii’nde cenaze namazı kılındı. Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazına Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş, kardeşi Hamdi Gezmiş, CHP Milletvekilleri Kadir Gökmen Öğüt, Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, gazeteciler Can Dündar, Mustafa Balbay ile vatandaşlar katıldı. Cenaze namazı ise CHP İstanbul Milletvekili ve Eski Üsküdar Müftüsü İhsan Özkes tarafından kıldırıldı. Cenaze, helallik alınmasından sonra omuzlara alınarak cenaze aracına kadar taşındı. Hazır bekletilen cenaze arabasına konulan Mukaddes Gezmiş’in cenazesi toprağa verilmek üzere Karacaahmet Mezarlığı’na götürüldü. Gezmiş, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Bu arada, taziyeleri kabul eden Deniz Gezmiş’in kardeşi Hamdi Gezmiş, “Her ölüm erkendir. Başımız sağolsun” dedi. CHP Milletvekili İhsan Özkes ise Mukaddes Gezmiş’in 40 yıl evlat hasreti çektiğini, artık evladına kavuştuğunu söyledi.

xxxxx


İlgili yazılar

Kurtulmuş: Liderler Makul Davranacaktır

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AP’nin Türkiye ile müzakereleri geçici süreyle dondurma kararından daha çok AB’nin zararlı çıkacağını iddia etti. Kurtulmuş

İlaç fiyatlarına euro zammı!

İlaç fiyatlarına bir kez daha zam geldi. Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameye göre bundan böyle

Çırak başbakan hükumet etmeyi bilmiyorsun!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Ey çırak Başbakan, Hükümet etmeyi bilmiyorsun… Anlaşılan, o koltuk abine çok büyük geldi.

Bir Cevap Yazın