CHP Atatürk için mevlut okuttu.

CHP Atatürk için mevlut okuttu.

CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. yıldönümü nedeniyle öğle namazına müteakiben Eminönü Yeni Camii’nde Mevlid-i Şerif programı gerçekleştirildi. Mevlid-i Şerif programına CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcıları, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Faik Tunay katıldı.
“DÜNYADA İLK DEFA RADYODAN NAKLEN MEVLİD YAYINI YAPTIRAN ATATÜRK’TÜR”
Mevlidin ardında açıklama yapan İhsan Özkes, “76. ölüm yıldönümünde Ulu Önder Atatürk’e Allah gani gani rahmet eylesin, ruhu şad olsun” dedi. Atatürk’ün her 18 Mart Çanakkale Şehitleri yıldönümünde mevlit okuttuğunu belirten Özkes, “Dünyada ilk defa radyodan naklen mevlit yayını yaptıran Atatürk’tür. İslam dünyasından mevlidi naklen verdiren lider Ulu önder Atatürk’tür. Dolayısıyla biz bugün 76. yıl dönümünde Atatürk’ün de okuttuğu mevlidi okutarak onun ruhunu şad etmek istedik” diye konuştu.
“ÖNCE ALLAH’A SONRA ATATÜRK’E BORÇLUYUZ”
Dünyada çok İslam ülkesi bulunduğunu, ancak sadece Türkiye’nin Atatürk’ü olduğunu ifade ederek, “Atatürk’ü olmayan İslam dünyasının hali perişan. Her şeye rağmen bugün rahat nefes alabiliyorsak, özgürlüğün, demokrasinin bir nebzede olsa huzurunu ve güvenini yaşıyorsak, bunu önce Allah’a sonra Atatürk’e borçluyuz. Bugün camilerimizde 5 vakit ezan okunabiliyorsa, ibadetlerimizi, rahat, huzur ve güven içinde yapabiliyorsak yine bunu önce Allah’a sonra Atatürk’e borçluyuz” dedi.
“BUNU ARTIK GELENEKSEL HALE GETİRİYORUZ”
İhsan Özkes, son yıllarda 10 Kasımlarda, 29 Ekimlerde, 30 Ağustoslarda, 18 Martlarda camilerde Atatürk’ün anılmaz olduğunu, bugün mevlit okutarak camilerde Atatürk’ün anılmış olmasını sağladıklarını ifade etti.
Bugün Türkiye’nin hemen her yerinde programlar olduğunu vurgulayan Özkes, “Halkımızdan güzel katılımlar oldu, en az 500 hanımefendiden katılım oldu, İstanbul’un çok uzak yerlerinden geldiler. Biliyorsunuz bugün mesai günü, eğer tatil gününe gelmiş olsaydı katılım daha da fazla olurdu. Buna rağmen güzel oldu. Huzur içerisinde Atamıza dua ettik. Ruhu şad olsun. Bunu artık geleneksel hale getiriyoruz.”
Kaynak.gercegundem.com


İlgili yazılar

Acar’dan vandallık tepkisi

CHP Antalya Milletvekili  Gürkut Acar, Atatürk heykelinin yakılmasına tepki göstererek, “Heykel yakanların hedefi Türkiye’nin bütünlüğünü yok etmektir” dedi. Türkiye’nin iç

Kamalak : darbe ürünü bir parti

Cumhurbaşkanı Recey Tayyip Erdoğan’ın eski yol arkadaşlarından sert çıkış. Saadet Partisi lideri Mustafa Kamalak, AKP’nin ‘darbe ürünü’ bir parti olduğunu

Ağbaba: Soruşturma İzni Neden Verilmiyor?

Ankara Katliamının üzerinden 8 ay geçti ve hala dosya ile ilgili bir ilerleme yok. İhmali olan polislerin, kamu görevlilerinin soruşturulmasına

Bir Cevap Yazın