CHP eski Suruç belediye başkanı ve oğluna suikast

CHP eski Suruç belediye başkanı ve oğluna suikast

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nin eski belediye başkanı Salih Tekinalp ile oğlu veteriner Sinan Tekinalp, otomobilde uğradıkları silahlı saldırıda yaşamını yitirdi.

Olay, saat 16.00 sıralarında Şanlıurfa-Suruç otoyol çıkışında meydana geldi. 1994 yılında CHP’den Suruç Belediye Başkanı seçilen babası Salih Tekinalp ile birlikte Şanlıurfa’dan Suruç’a döndüğü öğrenilen Sinan Tekinalp yönetimindeki 33 B 3254 plakalı otomobile, Aligör Mahallesi yakınlarında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce uzun namlulu tüfeklerle ateş açıldı.

Açılan ateş sonucu baba- oğul vurulurken, otomobilde kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı.

Yoldan geçenlerin fark etmesinin ardından olay yerine çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Yapılan incelemede Salih Tekinalp ile oğlu Sinan Tekinalp’ın yaşamını yitirdiği belirlenirken, bölgede inceleme başlatan güvenlik güçleri saldırıyı gerekleştiren kişi ya da kişilerin kimliklerinin belirlenip yakalanmaları için çalışma başlattı.

Bölgede bulunan Dinay aşiretinin de ileri gelenlerinden olan Salih Tekinalp, 4 ay önce de uğradığı silahlı saldırıda yaralanmıştı.


İlgili yazılar

Gökçek Eskişehir’de olay yarattı

Ankara Büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek Eskişehir Mahmudiye’de “hırsız var” pankartı açan vatandaşı polise şikayet ederek” gözaltına alın” dedi. Polis de pankart açan şahsı gözaltına aldı.

Oy oranı düştü operasyon erkene alındı

Türkiye’yi ayağa kaldıran Koza Grubu’na yönelik operasyonun, AKP oylarının yüzde 40’ın altına düşmesi üzerine öne alındığı ortaya çıktı. 1 Kasım

Suriyeli kadınlarla evlilikte stjayerlik uygulaması!

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde  Suriyeli birçok kadın para ödeyerek, evlenmek istedikleri erkekler tarafından evlenmeden önce “deneme süreci” adı altında birlikte yaşamaya

Bir Cevap Yazın