CHP’Lİ VEKİL SİLAH TAŞINDIĞINI İDDİA ETMİŞTİ

CHP’Lİ VEKİL SİLAH TAŞINDIĞINI İDDİA ETMİŞTİ

Türk Hava Yolları (THY), kargoda gerçekleştirilen silah ve askeri malzeme taşımalarının uluslararası hukuk ve IATA taşımacılık kuralları çerçevesinde resmi prosedürlere uygun olarak yapıldığı belirterek, şirket politikası gereği Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin yasakladığı ülkeler ile otorite boşluğu ve çatışma olan ülkelere kargoda silah taşıması yapılmadığını bildirdi.

THY’den yapılan yazılı açıklamada, silah taşımasına ilişkin sosyal medyada ve basında çıkan haberlerin kamuoyunda yanlış değerlendirmelere neden olduğu vurgulanarak, THY tarafından kargoda gerçekleştirilen silah ve askeri malzeme taşımaları uluslararası hukuk ve IATA taşımacılık kuralları çerçevesinde resmi prosedürlere uygun olarak yapıldığı dile getirildi. THY’dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Silah taşımalarında gönderici ve alıcıların ülke otoritelerinden gerekli izinlerini tamamladıktan sonra belirledikleri acente vasıtasıyla kargolarını Türk Hava Yolları Kargo ile gönderebilirler. Türk Hava Yolları Kargo gönderici ve alıcı ülke kurallarına uygun şekilde ve diğer havayolu taşımacılarının da yaptığı gibi gerekli emniyet tedbirlerini alarak sevkiyatları gerçekleştirir. Türk Hava Yolları şirket politikası gereği Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin yasakladığı ülkeler ile otorite boşluğu ve çatışma olan ülkelere kargoda silah taşıması yapmamaktadır. Haberlerde geçen ülkeye Türkiye’den veya başka bir ülkeden silah taşıması yapılmamıştır.”


İlgili yazılar

Kredi kartı kullananlara duyurulur

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Tekdüzen Hesap Planı’nda değişiklik yaptı. Tekdüzen Hesap Planı ve İzahnamesi Hakkında Tebliğde Değişiklik  Yapılmasına

BAŞBAKAN O TAMZİNATI HAZİNEYE İADE ETTİ Mİ?

Başbakan Erdoğan, iki makaleyle kendisini eleştiren gazeteci Erbil Tuşalp aleyhinde kişilik haklarının ihlal edildiği iddiasıyla 2006 yılında iki ayrı dava açmış ve bu davalardan da faiz hariç 5’er bin lira tazminat kazanmıştı. Tuşalp AİHM’e gitti. AİHM Türkiye’yi mahkum etti. Tuşalp’e hazineden tazmınat ödendi. Ancak, Başbakan Erdoğan’ın kaybettiği tazminatı hazineye ödeyip ödemediği hala açıklanmadı.

Köşk bütçesi yüzde 49 artmış!

Bazı gazetelerde Cumhurbaşkanlığı bütçesinin iki kart arttırıldığı ve artan miktarla yeni binaya harcama yapılacağı iddiası Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklama ile yalanlandı.

Bir Cevap Yazın