CHP’Lİ VEKİL SİLAH TAŞINDIĞINI İDDİA ETMİŞTİ

CHP’Lİ VEKİL SİLAH TAŞINDIĞINI İDDİA ETMİŞTİ

Türk Hava Yolları (THY), kargoda gerçekleştirilen silah ve askeri malzeme taşımalarının uluslararası hukuk ve IATA taşımacılık kuralları çerçevesinde resmi prosedürlere uygun olarak yapıldığı belirterek, şirket politikası gereği Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin yasakladığı ülkeler ile otorite boşluğu ve çatışma olan ülkelere kargoda silah taşıması yapılmadığını bildirdi.

THY’den yapılan yazılı açıklamada, silah taşımasına ilişkin sosyal medyada ve basında çıkan haberlerin kamuoyunda yanlış değerlendirmelere neden olduğu vurgulanarak, THY tarafından kargoda gerçekleştirilen silah ve askeri malzeme taşımaları uluslararası hukuk ve IATA taşımacılık kuralları çerçevesinde resmi prosedürlere uygun olarak yapıldığı dile getirildi. THY’dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Silah taşımalarında gönderici ve alıcıların ülke otoritelerinden gerekli izinlerini tamamladıktan sonra belirledikleri acente vasıtasıyla kargolarını Türk Hava Yolları Kargo ile gönderebilirler. Türk Hava Yolları Kargo gönderici ve alıcı ülke kurallarına uygun şekilde ve diğer havayolu taşımacılarının da yaptığı gibi gerekli emniyet tedbirlerini alarak sevkiyatları gerçekleştirir. Türk Hava Yolları şirket politikası gereği Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin yasakladığı ülkeler ile otorite boşluğu ve çatışma olan ülkelere kargoda silah taşıması yapmamaktadır. Haberlerde geçen ülkeye Türkiye’den veya başka bir ülkeden silah taşıması yapılmamıştır.”


İlgili yazılar

CHP’Lİ ÖZTRAK: BAŞBAKAN KRİZ YARATMAYA ÇALIŞIYOR

ANKARA – CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Başbakan’ın yolsuzluk ve rüşvet iddialarının üzerini bir ekonomik krizle kapama gayretinde olduğunu

Kılıçdaroğlu’na ‘ince’ ayar

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine oy veren delegeleri aşağıladığını öne sürerek, “Makarnacı, kömürcü diye

DÜnya Gezi Parkı’nı böyle gördü

Gezi Parkı eylemlerinin yıldönümünde ülke genelinde iktidar protesto edildi. Eylemler dünya basınında da geniş yer aldı. Özellikle polisin sert tutumu ön plana çıktı.

Bir Cevap Yazın