CHP’Lİ VEKİLE ÖDÜL

CHP’Lİ VEKİLE ÖDÜL

İngiltere’de faaliyet gösteren Ulusal Laik Derneği, “insan hakları savunucusu” olarak nitelediği CHP’li Şafak Pavey’yi, İrwin Ödülü olarak da bilinen “Yılın Laiği” Ödülüne layık gördü.

Ulusal Laik Derneğince yapılan açıklamada Şafak Pavey’ye, İrwin Ödülü Cumartesi günü düzenlenen bir yemek sırasında ana muhalefet partisi İşçi Partisi’nin gölge dışişleri bakanı Kerry McCarthy tarafından takdim edildiği bildirildi.

İrwin Ödülü, Ulusal Laiklik Derneğince her yıl önceki yılda laikliğe en büyük katkı yaptığı düşünülen kişilere veriliyor.
Açıklamada Pavey için “Uluslararası alanda insan hakları, Türkiye’de kadın ve azınlık hakları ile insani yardım ve barış tesis için yaptığı çalışmalardan dolayı tanınıyor” deniliyor ve Pavey’le Beyaz Saray tarafından 2012 yılında “Cesaret Simgesi Kadın” Ödülünün verildiği de anımsatılıyor.


İlgili yazılar

AKP’li bakanlar için kritik gün

17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonları kapsamında, AKP’li bakanlar için Meclis’te kurulan Soruşturma Komisyonu bugün kritik gün. TSİ 11:00’da yapılacak toplantıda,

CHP’li milletvekilleri : 1 Mart tezkeresinin reddedilmesi neden önemli !

CHP milletvekilleri TBMM’den geçmeyen 1 mart tezkeresinin 12. yılında ortak açıklama yaptı. 1 Mart tezkeresinin Mecliste reddedilmesine öncülük yapan CHP

Tam 612 bin işyeri sahibi borçlu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 612 bin 518 kişinin 1 milyar 192 milyon TL sosyal güvenlik destek primi

Bir Cevap Yazın