CHP’nin medyada yer almaması sağlanacak!

CHP’nin medyada yer almaması sağlanacak!

Twitter fenomeni Fuat Avni, 7 haziran seçimleri öncesi Erdoğan ve adamlarının  seçim propogandaları ve muhalefete ilişkin hangi planları yaptığını yazdı. Fuatavni’ye göre  Erdoğan’ın en çekindiği parti CHP ve bu nedenle mümkün olduğu kadar ektrenlerda az görünmesi sağlanacak.

İşte Fuat Avni’nin o iddiaları…
1. Seçim çalışmaları için Kaçak Saray’da ….’in avaneleri toplantılar düzenliyor. Toplantı kararları teşkilata gönderiliyor.
2. Toplantıda en çok medya üzerinden yürutülecek kampanyalar ele alınıyor. AKP’liler TV programlarına tek başına çıkacak.
3. Muhalif kanallara gidilmeyecek. Canlı ya da banttan rakip partiden biriyle ekrana çıkılmayacak. Çıkılırsa rezil oluruz diyorlar.
4. Ekrana çıkanlar icraatleri anlatacak. Rakip partilerin sıkıştırmalarına ve kışkırtmalarına maruz kalınmamış olacak.
5. STK ziyaretlerinde ortam mümkün olduğunca hazırlanacak. AKP’ye hırsız diyen olursa ortam yumuşatılacak.
6. Sinirine hakim olamayanlar ekrana çıkamayacak ve STK’ları ziyarete gidemeyecek. Hatipler bu duruma çok dikkat edecek.
7. Mahalle toplantıları ve STK ziyaretlerinde yolsuzluk rahatsızlığının gündeme geleceği biliniyor.
8. 90′lı yıllardaki İSKİ gibi skandallar ve Sarıgül’ün Şişli’de yaptığı iddia edilen yolsuzluklar gündeme taşınarak hedef şaşırtılacak.
9. Her toplantımızda danışmanları koalisyon korkusu sarıyor. Partiyi bu duruma nasıl hazırlarız diye telaş ediyorlar.
10. En büyük korku HDP’nin barajı aşması. ‘Çözüm Süreci bunlara yaradı’ diyerek dövünüyorlar.
11. Ayrıca, CHP’nin özellikle medyada mümkün mertebe yer almaması için her yol denenecek.
12. Seçim koordinasyon merkezinde görev alacak olanların bilgisi alındı. Evi, işi, çocuğu nerede okuyor her şeyleri didik didik edildi.
13. Herkes birbirinden korkuyor. Kim birini partide istemiyorsa paralel diye rapor getiriyor. Paralel denilenin sorgulanmadan üstu çiziliyor
14. Toplantıdayken, İstanbul İl Gençlik Kongresi’nde Davutoğlu konuşmaya başlamadan salonun beşte üçü boşaldı bilgisi geldi.
15. Toplantı boyunca ‘Adam boş salona konuşuyor kendini de hoca sanıyor’ diye alay konusu oldu.
16. Aziz Babuşçu, kendi için saltanat kurmuş. Her yerde ‘Bakan olacağım’ diye geziniyor. Danışmanları dikkate almıyor.
17. Danışmanlar, Babuşçu’yu ‘Katılması gereken toplantıları aksatıyor’ diye ….’e şikayet ederek intikam aldı.
18. Seçim çalışmaları ve toplantıları bu minvalde ilerliyor. Her toplantıda dost düşman birilerinin kuyusu kazıldığından bunlar iflah olmaz.


İlgili yazılar

Sürücü sertifikası olanlara uyarı….

Emniyet yetkilileri, sertifikaların ehliyete dönüştürme süresinin 29 Mayıs 2015’te dolacağı uyarısında bulundu. Sürücü sertifikalarını ehliyete dönüştürmek isteyen vatandaşlar, trafik tescil

Başbakanın yaptığı anayasal darbedir

Anayasa Profesörleri 12. Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için muhalefetin “istifa etmeli” çağrılarını, BBC Türkçe servisine değerlendirdi. Marmara Üniversitesi

CHP 17 Aralık savcısını HSYK’ya şikayet etti

Erdal Aksünger, 17 Aralık operasyonuna takipsizlik kararı veren Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu’nu HSYK’ya şikayet etti. TBMM Soruşturma Komisyonu Üyesi İzmir

Bir Cevap Yazın