Cilvegözü tekrar açıldı

Cilvegözü tekrar açıldı

Bayramın birinci günü tüm giriş-çıkışlara kapatılan Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı yeniden açıldı.

Ülkelerine dönmek ve Türkiye’deki yakınlarıyla bayramlaşmak isteyen Suriyeliler, sabah saatlerinden itibaren Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan geçmeye başladı. Geçişleri sırasında yürümekte zorlananlar el arabalarıyla kapıya kadar getirildi. Görevlilerin yaptığı kontrol ve işlemlerin ardından geçişlerine izin verilen Suriyeliler bayramda akrabalarıyla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. Gün içerisinde Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan 800 Suriyelinin kapıdan geçiş yaptığı belirtildi.

Hatay Valiliği’nin aldığı karar nedeniyle bayramın ilk gününden itibaren hiçbir aracın geçişine izin verilmeyen ve 15 kilometrelik TIR kuyruğunun oluştuğu Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki tüm giriş ve çıkışlar bayramın dördüncü günü olan 7 Ekim’de normale dönecek.


İlgili yazılar

Parayla Saadet Oluyormuş!

Boşanmanın En Büyük Nedeni Ekonomik Kriz. TBMM Boşanma Komisyonu çalışmalarını tamamladı.  Komisyonun hazırladığı raporda boşanmaların  nedenleri arasında ilk sırada ekonomik kriz geliyor.

Sivas acısının 22. yıldönümü!

Türkiye Cumhuriyetinin en kara olaylarından biri olan Sivas (Madımak) Katliamı’nın üzerinden tam 22 yıl geçti.  2 Temmuz 1993’te yaşandı; tarihe

Biz de inandık!..

Tübitak’ın Erdoğan’ın ogl ile konuştu rüşvet operasyonuna “Montaj” yanıtı vermesi ciddi mi?

Bir Cevap Yazın