Çıray: İktidar mensupları azgınlık içinde

Çıray: İktidar mensupları azgınlık içinde

AKP’nin başkanlık sistemi adı altında dikta rejimini hayata geçirme çabasıyla aslında ateşle oynadığına dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Dr. Aytun Çıray, yurttaşların Cumhuriyetine sahip çıkarak seçimde kendisini yok sayanlara iyi bir ders vereceğini söyledi. Çıray,”Emeklisini, emekçisini, esnafını, işçisini, köylüsü ve çiftçisini kucaklayan bildirgesiyle CHP seçim galibiyetini ve iktidarını ilan etmek üzere. Korku ve zorba siyasetiyle elindeki imkanları kaybetmek istemeyen iktidar, Cumhuriyet rejimini kaldırmayı kendisine son şans olarak görüyor. Ama yurttaş Cumhuriyet ve değerlerine sahip çıktığını 7 Haziranda bir kez daha gösterecek. Karanlıkları aydınlatacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Dr. Aytun Çıray, Selanik Türkleri ve Buca Yaylacıklılar Eğitim ve Kültür Dayanışma Derneği (SELTÜRK), Yaylacık Gençlik Derneği, Buca Avcılık ve Dağcılık Spor Kulübü, İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Buca Şubesi’ni ziyaret eden Milletvekili Çıray sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile biraraya geldi.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hemşehrisi olmanın ağır sorumluluğunu üzerlerinde taşıdıklarını hatırlatan SELTÜRK Başkanı Ali Kara, “Tüm görüşlere açık bir sivil toplum kuruluşuyuz. 7 Haziranda önemli bir seçim gerçekleşecek. Hemşehrimiz Atatük’e karşı cüretkar duruşların farkındalığıyla gerekeni sonuna kadar yapacağız”dedi.

Bunun üzerine CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, “Türkiye’yi yönetenler bir azgınlık içerisindeler. Bir şımarıklık bir nankörlük içerisindeler. Sürekli geçmişle hesaplaşıyorlar. Cesaretleri yetmiyor direkt Atatürk diyemiyorlar. Milletleri birlikte tutan Bayrak gibi Ezan gibi kurucuları gibi değerleri vardır. Bunları yok ederseniz birliğimizi ve bağımsızlığımızı yok edersiniz. Rahmetli annemin dediği gibi Ay aydın yol meydanda. Bunlar bir başkanlık sistemi adı altında dikta rejimini getirmek istiyorlar. Bunlar Cumhuriyet rejimi için, esnaf, emekçi, işçi, köylü ve çiftçi için krizin ta kendisi. Bu güne kadar farklı partilere oy vermişsinizdir. Saygımız var. Ama bu seçimde Cumhuriyete sahip çıkacağınızdan, gereğini yerine getireceğinizden eminim” şeklinde konuştu.

CHP’nin açıkladığı yüzyılın prestij projesi Merkez Türkiye için seçmenlerden bol bol övgü alan Milletvekili Çıray, “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu milletimizin iyiliği ortay paydasında güçlü bir ekibi bir araya getirdi. Bu ülkeyi yönetebilecek devlet terbiyesi görmüşlerden bir takım kurdu. Yurttaşlarımızın bildirgesini ve ideallerini hayata geçirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Milletin zenginliğiyle zengin olan bir devlet, Yaşanacak Bir Türkiye arzusuyla yolumuza devam ediyoruz. Milletimiz artık kandırmaca kişi başına düşen milli gelir, enflasyon hesaplarını yemiyor” diye konuştu.


İlgili yazılar

Tamaylıgil: Ayşenur İslam derhal istifa etmeli

CHP İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil Elazığ Harput Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’nde kız çocuklarına yönelik cinsel şiddet ve taciz olayının

İşte IŞİD’e gönderilen silahlar!

Adana’daki MİT TIR’larında yakalanan silahlarla ilgili jandarma raporunda ürkütücü tespit ve bilgiler yer aldı. Jandarma Genel Komutanlığı’nın, geçen yıl 19

Yılmaz ekip otosunda fenalaştı!

Trafik polisiyle tartışan ve ardından eli kelepçelenince  klp krizi geçirerek yaşamını yitiren eski haber kameramanı Yılmaz Koçyılmaz’ın olayı ile ilgili

Bir Cevap Yazın