Çıray: İktidar mensupları azgınlık içinde

Çıray: İktidar mensupları azgınlık içinde

AKP’nin başkanlık sistemi adı altında dikta rejimini hayata geçirme çabasıyla aslında ateşle oynadığına dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Dr. Aytun Çıray, yurttaşların Cumhuriyetine sahip çıkarak seçimde kendisini yok sayanlara iyi bir ders vereceğini söyledi. Çıray,”Emeklisini, emekçisini, esnafını, işçisini, köylüsü ve çiftçisini kucaklayan bildirgesiyle CHP seçim galibiyetini ve iktidarını ilan etmek üzere. Korku ve zorba siyasetiyle elindeki imkanları kaybetmek istemeyen iktidar, Cumhuriyet rejimini kaldırmayı kendisine son şans olarak görüyor. Ama yurttaş Cumhuriyet ve değerlerine sahip çıktığını 7 Haziranda bir kez daha gösterecek. Karanlıkları aydınlatacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Dr. Aytun Çıray, Selanik Türkleri ve Buca Yaylacıklılar Eğitim ve Kültür Dayanışma Derneği (SELTÜRK), Yaylacık Gençlik Derneği, Buca Avcılık ve Dağcılık Spor Kulübü, İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Buca Şubesi’ni ziyaret eden Milletvekili Çıray sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile biraraya geldi.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hemşehrisi olmanın ağır sorumluluğunu üzerlerinde taşıdıklarını hatırlatan SELTÜRK Başkanı Ali Kara, “Tüm görüşlere açık bir sivil toplum kuruluşuyuz. 7 Haziranda önemli bir seçim gerçekleşecek. Hemşehrimiz Atatük’e karşı cüretkar duruşların farkındalığıyla gerekeni sonuna kadar yapacağız”dedi.

Bunun üzerine CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, “Türkiye’yi yönetenler bir azgınlık içerisindeler. Bir şımarıklık bir nankörlük içerisindeler. Sürekli geçmişle hesaplaşıyorlar. Cesaretleri yetmiyor direkt Atatürk diyemiyorlar. Milletleri birlikte tutan Bayrak gibi Ezan gibi kurucuları gibi değerleri vardır. Bunları yok ederseniz birliğimizi ve bağımsızlığımızı yok edersiniz. Rahmetli annemin dediği gibi Ay aydın yol meydanda. Bunlar bir başkanlık sistemi adı altında dikta rejimini getirmek istiyorlar. Bunlar Cumhuriyet rejimi için, esnaf, emekçi, işçi, köylü ve çiftçi için krizin ta kendisi. Bu güne kadar farklı partilere oy vermişsinizdir. Saygımız var. Ama bu seçimde Cumhuriyete sahip çıkacağınızdan, gereğini yerine getireceğinizden eminim” şeklinde konuştu.

CHP’nin açıkladığı yüzyılın prestij projesi Merkez Türkiye için seçmenlerden bol bol övgü alan Milletvekili Çıray, “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu milletimizin iyiliği ortay paydasında güçlü bir ekibi bir araya getirdi. Bu ülkeyi yönetebilecek devlet terbiyesi görmüşlerden bir takım kurdu. Yurttaşlarımızın bildirgesini ve ideallerini hayata geçirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Milletin zenginliğiyle zengin olan bir devlet, Yaşanacak Bir Türkiye arzusuyla yolumuza devam ediyoruz. Milletimiz artık kandırmaca kişi başına düşen milli gelir, enflasyon hesaplarını yemiyor” diye konuştu.


İlgili yazılar

Kaç AKP’li Teröristleri Taziyeye Gitti?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu AKP’nin terör örgütüne yardım ve yataklıktan yargılanması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu CHP il başkanlarının suç duyurusunda bulunduğunu

Bahçeli: Azınlık hükümeti olmaz…

MHP Lideri Devlet Bahçeli “Azınlık hükümetine destek verirsek AKP’yi arzularız demektir. Onu arzulayacağımıza millet iradesini arzularız” dedi. Partisinde yapılan bayramlaşma

CHP’den YSK Üyeleri Hakkında Suç Duyurusu

CHP Yüksek Seçim Kurulu Başkanı  Sadi Güven ve  10 üye hakkında görevi kötüye kullanmaktan  suç duyurusunda bulundu. CHP’nin avukatı Çağlar Çağlayan

Bir Cevap Yazın