Çocuk ajan diye çarmıha gerildi!

Çocuk ajan diye çarmıha gerildi!

IŞİD, Suriye’deki merkezlerinin fotoğraflarını çekip satmakla suçladığı 17 yaşındaki Abdullah el-Buşi’yi sokak ortasında çarmıha gererek infaz etti. IŞİD’liler casuslukla suçladıkları gencin, çektiği fotoğrafları 500 Türk Lirası karşılığında sattığını iddia etti.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi infazın Halep’te gerçekleştiğini açıkladı. Twitter’da paylaşılan infaz görüntüsünde gencin boynuna asılan bir yazı görülüyor. Yazıda, din değiştirdiği iddia edilen gencin IŞİD’in Suriye’deki bir askeri üssüne ait fotoğrafı karşılığında 500’er Türk Lirası para aldığı için 3 gün boyunca çarmıha gerildiği belirtiliyor.

Suriyeli aktivist grup “Rakka sessizce katlediliyor” tarafından Twitter’da yayınlandıktan sonra hem IŞİD yanlıları hem de IŞİD karşıtları tarafından sıklıkla paylaşıldı.

 


İlgili yazılar

Kandırılmış pişkinler ülkesi

Cumhuriyet yazarı Nilgün Cerrahoğlu, bugünkü yazısında “kandırıldık” diye birbiri ardına açıklama yapan AKP’lilerden yola çıkarak siyasette ahlak  ve sorumluluğu  sorguluyor.

Balbay 20 yıl sonra yeniden maraton koşacak!

CHP İzmir Milletvekili ve yeni dönem Milletvekili adayı Mustafa Balbay Samsun 19 Mayıs maratonuna katılacak. Balbay en son 20 yıl

MHP’den Rıza Zarrap’ı zora sokacak talep

İçişleri eski bakanı Muammer Güler’in “önüne yatarım senin” dediği 17-25 aralık soruşturması sanıklarından İranlı Rıza Zarrap kendisine “Şarlatan” diyen MHP

Bir Cevap Yazın