Cömert: Biz bir davanın içindeyiz

Cömert: Biz bir davanın içindeyiz

Star Gazetesi’nin Yayın Yönetmenliği görevinden alınan Yusuf Ziya Cömert, “Bir takım hırsızlık lafları dolaşıyor. Bu tür lafları üretenlere benim dilimde bir küfür vird olarak dolaşıyor. “Yalancının… diye başlayan bir küfür” dedi.

Ülke Tv ekranlarında yayınlanan Sıradışı programına konuk olan Cömert, kovulma olayını “üzücü, nahoş” diye yorumladı.

“Perde arkası yok, perdenin önü var” diyen Cömert, şunları aktardı:

“Perdenin önünde Mustafa Karaalioğlu’nu, Mehmet Ocaktan’ı gazetenin sahibi konumundakiler işten çıkarttılar. Hepsi bu kadar yani. Olan şey bu. Bu tabi yaralayıcı bir durum, ama bu insanların fiilleri sebebiyle değil bu yaralayıcı durum. Bu hadise başımıza geldikten sonra benim lisanıma İsmet Özel’in bir dizesi pelesenk oldu. ‘öyle hisab katındayım ki katlim savcılardan sorulmaz’. Bizim bu konuyu şikayet edebileceğimiz bir mercii yok. Herhangi bir Allah kulu yok. Biz böyle bir durumdayız.”
Haklarında çıkan “hırsızlık” ithamlarına da değinen Cömert, sert açıklamalarda bulundu. “Arkadaşlarımın hepsi tertemizdir, bugüne kadar mesleklerini icra ettiler. Yanlış bir işin içinde olmadılar” diyen Cömert, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Sağdan soldan duyuyorum. Birkaç gündür de gazete ve televizyon ile irtibatım tamamen kesik. Bir bakıma mesleki açıdan dinleniyorum ama anlatıyorlar. Birtakım hırsızlık lafları dolaşıyor. Bu tür lafları üretenlere ve her türlü adiliğe, alçaklığa karşı benim dilimde bir küfür vird olarak dolaşıyor: ‘Yalancının…’ diye başlayan bir küfür. Bunu sürekli her fırsatta, her bir yalanla karşılaştığımda söylüyorum. Kim olursa olsun.”

“BİZ BİR DAVANIN İÇİNDEYİZ”

Yaşanan olayın dostlarını değil, “bu toprağa, bu millete ihanet içinde olanları” sevindirdiğini söyleyen Cömert, olayın müsebbibinin kendileri olmadığını savundu.
Cömert, şunları söyledi:
“Biz bir davanın içindeyiz. Onun içinde doğduk, büyüdük. Buişin içine birisinin hatırı için girmedik. Birisi bize aferin desin diye yapmadık. Bir süre sevinebilirler ama bizim çizgimiz ve duruşumuz budur. Maalesef bizim camiamız, bizim dünyamız böyle üzücü nahoş bir olayla karşı karşıya kalmıştır. Olabilir. Bunun olmayacağına dair bir garanti ya da teminat yoktu zaten elimizde.”


İlgili yazılar

“Benim Hayatım, tamamiyle mücadeledir”

İslam Tarihçisi Doç. Dr. Bahriye Üçok’un, 6 Ekim 1990 günü, evine gönderilen bir bombalı paketle acımasızca katledilşinin yıl dönümü. Muammer

Meslektaşımız o yazıdan beraat etti

Gazeteci Fatma Sibel Gürcihan Erdoğan hakkında yazdığı  “Seni Bu kibrin bitirecek” yazısı nedeniyle açılan davada beraat etti. Muğla 2.Sulh Ceza

Genelkurmay’dan Özel’e yanıt

Genelkurmay başkanı CHP’li Özgür Özel’in “Kandırıldım” iddiasına yanıt verdi.

Bir Cevap Yazın