Demirtaş: Erdoğan geçmiş olsun bile demedi

Demirtaş: Erdoğan geçmiş olsun bile demedi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Dün Adana, Mersin’de parti teşkilatlarımız bombalandı. Bu tarafsız Cumhurbaşkanı halen olayı kınamış değil, ‘Geçmiş olsun’ demiş değil. Demek ki sen HDP’lilerin Cumhurbaşkanı değilsin. HDP’liler katledilse umurunda değil. Biz böyle Cumhurbaşkanı istemiyoruz, başkan olarak da görmek istemiyoruz ve yaptırmayacağız” dedi. Seçimlere 20 gün kaldığını belirten Demirtaş, “İnanıyorum ki Ahmet Davutoğlu’nu ikna edeceğim HDP’ye oy verecek. Sevgili Ahmet Hoca; biz kaybedersek sen de kaybediyorsun. Gel HDP’ye oyunu at, bu zulümden sen de ülke de kurtulsun” diye konuştu.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Adıyaman mitinginde Sakarya Caddesi üzerindeki miting alanını dolduran binlerce kişiye seslendi. Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti hükületini eleştirdi, barajı aşacaklarına inandığını ifade etti. 7 Haziran’ı iple çektiklerini belirten Demirtaş, seçime kalan süre içerisinde partililerinin, kararsız olanları ziyaret ederek HDP’ye oy vermeye ikna etmelerini istedi.
Partilerinin üzerinde baskılar oluşturulduğunu ve çalışmalarının engellenmeye çalışıldığını savunan Demirtaş, “Özellikle de Adıyaman gibi yerlerde AKP’nin kale olarak gördüğü ama aslında AKP’nin önünde diz çökmeyi onursuzluk kabul eden her yerde AKP’yi yıkmak boynumuzun borcudur” dedi.
GÖNLÜNDEKİ ASLANI KEDİYE ÇEVİRECEĞİZ
Seçim yarışının adil olmadığını ve eşit yürümediğini belirten ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devlet imkanlarıyla seçim kampanyası yapmakla eleştiren Demirtaş şöyle konuştu:
“Milletin parasıyla seçim kampanyası yürütmek başlı başına Anayasal suçtur, aynı zamanda günahtır. Bunu en fazla yapan tarafsız Cumhurbaşkanıdır. Öyle tarafsız ki; bugüne kadar oy istediği partinin ismini açıklamıyor, o kadar hassas, tarafsız. Sadece beyefendinin gönlünde bir aslan yatıyormuş ama onu kimseye söylemiyormuş. 7 Haziran’da senin o gönlündeki aslanı kediye çevirmezsek bize de HDP demesinler. Senin gönlündeki kediyi 7 Haziran’da göreceğiz. Sen meydan meydan dolaş, senin hakkın, dolaşabilirsin, ‘Çıkma’ demiyoruz, zaten çıkmazsan zavallı Ahmet Hoca yetişmez, yetiştiremez. Bütün yükü onun omuzlarına atsa haksızlık olur. Sen çık ki Türkiye yalancı görsün. Yalanlarınız daha fazla teşhir oluyor, kirlilikler daha net görülüyor. Kendi paranla çık; zaten servetiniz devletin kasasından, devletin hazinesinden daha fazla. Bizim paramızla bize hakaret mitingleri yapamazsın. Cumhurbaşkanı olabilir, sarayda oturabilirsin ama bunlar suç işleme özgürlüğünü sana vermez. Cumhurbaşkanı olman Anayasayı tanımama yetkisi vermez sana. Suç işliyor, kul hakkı yiyorsun. Kul hakkı yemenin günahı, cezası suçunu bizden iyi biliyorsundur. Bu kul hakkının 7 Haziran’da yetki verirse halk hesabını sormak bize nasip olur. 7 Haziran’dan sonra seçimlere harcadığın her kuruşun hesabını soracağız. Bütçe kanunu gelince kuruş kuruş hesabını vereceksin.”. Gel oyunu HDP’ye at, bu zulümden sen de kurtul, ülke de kurtulsun artık.”


İlgili yazılar

Bayraktar: O sözler üzüntüyle söylendi

TBMM Yolsuzlukları  soruşturma komisyonu  bakanları dinlemeye başladı. Tayyip erdoğan’ın  belediye başkanlığından itibaren hep yakınında olan ve inşaat imalat işleriyle ilgili

Öğretmene gazlı müdahele

Birleşik Kamu İş Görenleri Sendikaları Konfederasyonu ve Eğitim-İş üyelerinden oluşan grubun, ’Laik Eğitim ve Emeğe Saygı’ eylemi kapsamında Yatağan’dan başlatılan

Başörtüsü bir “lisede evlilik” projesidir!

Hükümetin ortaöğretimde türban serbestisi (zorunluluğu) getirmesi  Halkevci Kadınlar üyesi yaklaşık 50 kadın tarafından İstanbul’da protesto edildi. Saat 16.00’da  Kadıköy Boğa

Bir Cevap Yazın