Demirtaş’a saldıranlar hakkında suç duyurusu

Demirtaş’a saldıranlar hakkında suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, Rize’de kendisini desteklemek amacıyla stant açtığı için 3 kişinin saldırısına maruz kalan emekli öğretmen Nurettin Durmuş’u arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti. Demirtaş, saldırganların isim ve adreslerinin tespiti ile haklarında yasal işlem yapılması için suç duyurusunda bulundu.

Demirtaş, Rize’de kendisini desteklemek amacıyla stant açtığı için 3 kişinin saldırısına maruz kalan Durmuş’u arayarak, “Yaptığınız bu çalışma çok anlamlı ve değerlidir. Barış için, bir arada yaşam için çok önemli bir çalışma yürütüyorsunuz. Size yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyorum. Her zaman sizin yanınızda olmaya devam edeceğim. Ellerinizden öpüyorum” dedi.
Demirtaş ayrıca, avukatı arıcılığıyla kendi adına saldırganların isim ve adreslerinin tespiti ile haklarında yasal işlem yapılması için suç duyurusunda bulundu.
Demirtaş, Rize ve Samsun’da yaşanan bu saldırıların Başbakan Erdoğan’ın son günlerde kendisine karşı kullandığı ayrımcı ve hedef gösteren dilden kaynaklandığını belirterek, bunların seçim kampanyasını engelleyemeyeceğini vurguladı.

 


İlgili yazılar

Yine Tarikat Yurdu Yine Taciz

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş Adıyaman’ın  Besni ilçesinde  bir tarikat yurdunda kalan iki çocuğun taciz edildiğini açıkladı.  Yarkadaş ailelere  çocuklarını

ANKARA’DA SIKIYÖNETİM İLAN EDİLDİ

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök Ankara Emniyet Müdürlüğünün talebi üzerine Ankara 10. Sulh Ceza Mahkemesinin Çankaya, Altındağ, Pursaklar, Keçiören ve Yenimahalle’de yaşayanları mahkeme kararı olmaksızın aranmasına karar verdiğini açıkladı.

Özkes : Şeytandan ve İbrahim Korkmaz’dan Allah’a sığınırım

CHP İstanbul Milletvekili ve eski müftü İhsan Özkes, AKP’li İbrahim Korkmaz’ın hala küfür içeren sözlerde ısrar ettiğine dikkat çekerek, ”

Bir Cevap Yazın