Devlet terbiyesi almamış savcı konuştu

Devlet terbiyesi almamış savcı konuştu

HSYK’nın “Edirne’de görevlendirme” yazısı Savcı Mehmet Demir’e ulaştı.HSYK’nın “Edirne’de görevlendirme” yazısı Savcı Mehmet Demir’e ulaştı. Demir karara itiraz edeceğini bildirdi. 6 Mayıs tarihli HSYK yazısı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na hitaben yazıldı. Savcı Mehmet Demir’i Edirne’de geçici yetki ile görevlendiren kararın 2802 sayılı kanunun 47. maddesi gereğince ve “oy çokluğu”yla alındığı bildiriliyor. 1 üyenin muhalefetiyle alınan söz konusu kararın ilgiliye tebliğ edilmesi isteniyor. Savcı Demir, Kılıçdaroğlu’nu şüpheli sıfatıyla ifadeye çağırmış, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, işlemin “sehven” yapıldığını açıklamıştı.

Savcı Mehmet Demir, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun dün grup toplantısında kendisi hakkında söylediği sözlerle ilgili olarak şunları söyledi:

“1- Diplomayı nerden aldığımı sormuş. Ben 1983 İstanbul Hukuk Fakültesi mezunuyum. Diplomayı Kılıçdaroğlu’ndan almadım. Eğer diplomaları yarıştıracak olursak; diplomaları yan yana koyduğumuzda Kılıçdaroğlu’nun diploması benim diplomam yanında gözyaşları içinde kalır. Benim diplomamın sadakasını versem Kılıçdaroğlu’nun diploması 15 yıl açlık çekmez.

2- Bana, ‘Sen kimsin’ demiş. Ben Kahramanmaraşlı Mehmet Demir’im. Soyum sopum bellidir. Afşin Bey’in torunuyum. Cumhuriyet Savcısıyım. Bu husus böyle bilinsin.

Ayrıca bana, ‘Savcı bozuntusu’ demiş. Yaptığım işi hiç eleştirmeden doğrudan şahsıma saldırmış. Ben de çıkıp şimdi O’na, ‘Bozulmamış saygısız’ veya ‘Bozuntu olmayan nezaketsiz’ desem ayıp olmaz mı?

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM’

Yasama üyesi olan bir şahsın yargı mensubu olan bir Cumhuriyet savcısına bu kadar ayarı kaçmış şekilde saldırması ve hakaret etmesi suçtur. Hem suç duyurusunda bulunacağım hem de tazminat davası açacağım.
Sehven çıkarılmış ve bu şekilde olduğu açıklanmış bir davetiye nedeniyle şahsıma yönelik bir linç girişimi ve hakaret eylemleri hakkaniyete uygun değildir.

“HSYK’NIN İŞLEMLERİ ŞAİBELİDİR”

HSYK’nın kararı usule, yasaya, nezakete ve adalete uygun değildir. Sehven davetiye göndermenin müeyyidesi de bu değildir. Hakkımda daha önce inceleme veya soruşturma başlatmadan geçici görevle Edirne’ye göndermesi şaibeli bir işlemdir.
Kaldır ki 4 ay önce adalet.org isimli sitede yazdığım bir yazıda da belirttiğim gibi 26 Aralık 2013’ten sonra darbeye destek anlamına gelecek açıklamalar yapan HSYK’nın 13 üyesi şaibeli hale gelmiştir. O yazıda da belirttiğim gibi benim hakkımda da yapacakları bütün işlemler şaibelidir.


İlgili yazılar

Kandilin fendi AKP’yi yendi

AKP’den İç güvenlik paketine Kandil rötüşü Hükümet Abdullah Öcalan’a yalvar yakar yaptırdığı açıklama diyetini TBMM’de ödüyor. Kandil’in pazarlık masasını dağılmaması

Yücel Bulut : Erdoğan hangi Menderes’ in mirasçısı

ERDOĞAN “HANGİ MENDERES’İN” MİRASÇISI? Yandaşlarının iddiasına göre Tayyip Erdoğan; Demokrat Parti ve Adnan Menderes’in mirasını temsil etmektedir. Nitekim Erdoğan da

Mimarlar : hükümetin müdürlüğü değiliz

Odalara denetime tepki: “Hükümetin müdürlüğü değiliz” Hükümet TMMOB Muhalefetini engelleme politikasını hayata geçiriyor. Bugün resmi gazete de yayımlanan yönetmelikle TMMOB’un

Bir Cevap Yazın