Diyanet: Günahkar imamın arkasında namaz kılınır!

Diyanet: Günahkar imamın arkasında namaz kılınır!

Diyanet’te skandal bitmiyor. AKP iktidarları döneminde  kamuoyunda tartışılan icraatlara imza atan  Diyanet işleri Başkanlığı Alo fetva Hattı, görevi örnek insan olarak İslam dinini öğretmek olan imamlar günah işleyip  sahtekarlığı  kamuoşu tarafından bilinse bile arkasında namaz kılınmasında sakınca olmadığını bildirdi.

Konu emekli öğretmen Hilmi Saral’ın Diyanet İşleri Başkanlığı Alo Fetva  hattını aramasıyla ortaya çıktı. Hilmi Saral sahte oy kullanan imamın yakalanması üzerine harekete geçer Alo 190 numarasını aradı.

Aldığı yanıtı da sosyal medya üzerinden paylaştı. İşte o görüşme

Görüşme kalitesi açısından görüşmemizin kayıt altına alındığını söyledi bana kasetten bir bayan sesi. Hangi konu ile ilgili görüşmek istediğimi seçenekler halinde otomatik olarak sordu. Dördüncü seçeneği yani “ahlak” tuşunu işaretledim. Erkek ya da kadın görevli tercihimi sordu. Erkek görevliyi işaretledim. Karşıma çıkan görevli:
-Buyurun, dedi.
-Iyi günler Hocam. Sorum şu: Sahte oy kullandığı bilinen bir imamın arkasında namaz kılınır mı?
– Öyle bir durumu bilmediğimiz için cevap veremeyiz, dedi.
Üsteledim.
– Biliyor olsanız dedim.
– Günahkâr birinin arkasında namaz kılınır diye yanıtladı beni.
-Günahkâr birinin arkasında namaz kılınır diyorsunuz diyerek teyit ettim görevliyi.
-Evet, dedi.
Teşekkür ederek kapattım telefonu. Ilgilenen arkadaşlara bildiriyorum.
Sahtekardan imam olmaz diyemedi Diyanet….!!! Yüce İslam dini kimlerin eline kalmış…!!!!


İlgili yazılar

Üst üstte şehit haberleri geliyor

Tüm Türkiye’yi yasa boğan şehit haberlerine bir yenisi daha eklendi. 7 Haziran Genel seçimlerinden sonra Çözüm Sürecinin çıkmaza girmesi üzerine PKK

ORAN’DAN BAŞBAKAN’A MİLGEM SORUSU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Recep Tayyip Erdoğan’ın, Koç Grubunun aldığı MİLGEM ihalesinin iptali için işadamı Metin Kalkavan’la yaptığı görüşmede, “Ben hatta olaya İsmet’i de soktum. İsmet büyük olasılıkla görüşmede olacak” demesi üzerine, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a, “Siz olaya ne zaman müdahil oldunuz, bir şirketin diğerlerine aleyhine desteklenmesi ihale mevzuatına aykırı değil mi?” diye sordu.

İnce: Erdoğan Kur’an’ a el basıp yemin edebilir mi?

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın CHP’ye yönelik ”HDP ambalajı ile insanlara CHP zihniyeti sunuyorlar” sözlerine yanıt

Bir Cevap Yazın