Erdoğan “fıtrat” konuşmasına açıklık getirdi.

Erdoğan “fıtrat” konuşmasına açıklık getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kadın ile erkeği eşit konuma getiremezsiniz, o fıtrata terstir. Tabiatları bünyeleri fıtratları farklıdır. İş hayatında hamile bir kadını erkekle aynı şartlara tabii tutamazsınız”  sözüne açıklık getirdi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul’da ‘Kadın ve Adalet’ konulu bir zirvede konuşma yaptım. Söylediğim şu; Kadın ve erkeği eşit konuma getiremezsiniz. Kadınların ihtiyacı olan eşitlikten ziyade eş değer olabilmektir. Söylediğim bu. Kadın ve erkek arasında eşitlik değil, eş değerlilik olması gerektiğini, yani adalet olması gerektiğini vurguladım”
“Şahsen 40 yılı aşkın siyasi mücadelemde, kadın haklarını ve kadın hareketlerini nasıl savunduğum, nasıl teşvik ettiğim ortadayken hiç kimse bu konuda bana ve arkadaşlarıma çamur atamaz”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen Uluslararası İş Forumu (IBF) kapanış oturumda konuştu.Erdoğan kadın erkek eşitliği konusunda tartışmalara neden olan açıklamasıyla ilgili konuştu.

“YANİ ADALET OLMASI GEREKTİĞİNİ VURGULADIM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önceki gün İstanbul’da ‘Kadın ve Adalet’ konulu bir zirvede konuşma yaptım. Söylediğim şu; Kadın ve erkeği eşit konuma getiremezsiniz. Kadınların ihtiyacı olan eşitlikten ziyade eş değer olabilmektir. Söylediğim bu. Kadın ve erkek arasında eşitlik değil, eş değerlilik olması gerektiğini, yani adalet olması gerektiğini vurguladım. Dün gerek bazı ulusal gazeteler, gerek bazı uluslararası medya kuruluşları, son derece açık olan, manası son derece beli olan bu ifademin sadece bir kısmını aldılar. Çok farklı çok yanlış şekilde yansıttılar. Kimse böyle ahlak zafiyeti içinde bir yere varamaz. Bunlarda yalan var, bunlarda takiye var, bunlarda iftira var, bunlarda hakaret var, bunlarda olmayan tek şey dürüstlük. Şahsen 40 yılı aşkın siyasi mücadelemde, kadın haklarını ve kadın hareketlerini nasıl savunduğum, nasıl teşvik ettiğim ortadayken hiç kimse bu konuda bana ve arkadaşlarıma çamur atamaz” dedi.

 


İlgili yazılar

Davutoğlu istifa derken…

Seçimi kaybeden lider istifa etsin tartışması bugünlerde beni çok düşündürüyor… Şöyle az geriye doğru gidiyorum… Acısı hiç dinmeyen Soma oturuyor

Kılıçdaroğlu: Erdoğan kişisel hesap peşinde

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İpek grubu şirketlerine hükümet tarafından kayyım atanması ve  çalışanların işten çıkarılmasını “Erdoğan’ın kişisel kini” olarak değerlendirdi.

Erdoğan’ın bir yalanı daha ortaya çıktı…

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre  26 Nisan 2012’de TÜRGEV’e gönderildiği bizzat Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından açıklanan 99.9 milyon dolarlık bağışta

Bir Cevap Yazın