Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen “Kadın ve Demokrasi Buluşması” programına katıldı. Erdoğan  “İstanbul’un Belediye Başkan adayı malum zat, ‘Galata Köprüsü’nün üzerinden yeni yapılan köprüye bakıyor. İstanbul’un siluetini bu bozuyor’ diyor. Buna sormak lazım siluet nedir diye. İnanın bir takım elbise zanneder. Ve eline bir de olta tutturuyorlar. Oltayla balık avlamaya çalışıyor. Burada daha önce balık falan yoktu, balıkta bizimle geldi ya. Oraya o hale biz getirdik. İstanbul’a belediye başkanı olduğum zaman belediyeyi bu CHP’den almıştım. İSKİ yolsuzluğunu da biliyorsunuz. Yolsuzluk bunlarda baya iyidir, vardır. CHP yokta onun için yok. Biz kadınımızın huzurlu olacağı ortam için sadece İstanbul’un doğalgazında attığımız adım o kadar önemli ki… Doğalgaz olayında biz o apartmanların bodrumundan kömür taşıyan anaları biliriz. Anamda öyle kömür taşırdı. Bir odayı ısıtırsın diğerleri ısınmaz. Ne çileler çekti bu analar. Ama doğal gaz geldikten sonra mutfakta sıcak su, banyoda sıcak su… Ya benim hanım kardeşlerim buna layık değil miydi? Niye bunlar yapılmadı acaba” ifadelerini kullandı.

“ÖYLE BİR TAVIR KOYUN Kİ KASET SİYASETİ YAPAN SİYASETÇİLER 30 MART’TA REZİL OLSUNLAR”

Erdoğan, İstanbul’un hukuk ve demokrasi çerçevesi içinde gerekeni yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini belirterek, hiç kimsenin vatan toprakları üzerinde ameliyat yapmasına izin vermeyeceklerinin altını çizdi. “Ne kasetler ne montajlar ne iftiralar hiçbirisi bu ülkenin birliğini bozamaz” diye konuşan Erdoğan şöyle devam etti:
“Son 2 yıl içinde Türkiye’de 509 bin 516 kişinin telefonu dinlenmiş. Bunların ne kadarının hukuki dinlendiği, ne kadarının keyfi dinlendiği bilinmiyor. İşte bu paraleller, bu hainler kayıtları sildikleri için izleri yok. İzleri yok ettikleri için skandalın boyutları tam olarak bilinmiyor. Belki de sizlerin de telefonları dinlendi. Fakat peşindeyiz, kovalıyoruz. Milletvekillerini, bakanlarını dinleyenler, genel başkanları, partilerin genel merkezlerini dinleyenler, yapmayacağı hiçbir şey yok. Kayıtları dinleyenlerin dönemi 30 Mart akşamı farklı bir şekilde inşallah sona erecek. Siz bu dinlemelere karşı öyle bir tavır koyun ki kaset siyaseti yapan siyasetçiler 30 Mart’ta rezil olsunlar. Gelişmiş demokrasilerde bunlara müsaade edilmez. İngiltere’de bazı gazeteciler dinleme yaptılar. Bunu yayınladılar. Hukuk karşısında hepsi bunun hesabını verdi. Amerika’da ulusal güvenliği tehdit edecek yayınlar yapanlar devlet sırlarını açıklayanlar bunun hesabını ağır verdiler. Çünkü bu casusluktur ve casusluğun hesabı çok ağırdır. Hiç merak etmeyin Türkiye’de de bunun hesabı sorulacak.”

“SİZ BU İKTİDARA NASIL OLUR DA YOLSUZLUKLARIN İKTİDARI DERSİNİZ”

Bugüne kadar kadınların çalışması, okuması ve Türkiye’ye istikamet verebilmesi için mücadele verdiklerini söyleyen Erdoğan, “Anayasayı ağırlıklı olarak sizler için biz değiştirdik. CHP, MHP anayasa değişikliğinde bizim karşımızda oldular ama başaramadılar. Sizlerle birlikte dik durduk. Ayrımcılık nefret suçları sizler için mücadelenin bir adıydı” dedi.
Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hakkari mitinginde bir tane Türk Bayrağı koyamamasına tepki göstererek, “Bizi bölmek isteyenlere karşı tek millet… Tek bayrak… Bizim için bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Mithat Cemal Kuntay’ın ruhu şad olsun. 10 sene önce denilseydi Şırnak’ta hava limanı olacak, Ağrı’da Iğdır’da, Kars’ta havalimanı olacak inanır mıydınız? Şimdi orada hava limanları var. Hakkari’yi yapıyoruz, orada terör sebebiyle bir gecikme var ama onu da yapacağız. Siz bu iktidara nasıl olurda yolsuzlukların iktidarı dersiniz” şeklinde konuştu.


İlgili yazılar

İşte Davutoğlu kabinesi

Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki 62. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti açıklandı. Dışişleri Bakanı değişti. Başbakan Yardımcılığına  Yalçın Akdoğan Numan Kurtulmuş atandı. AB Bakanlığına

AB’DEN SPASTİK ÖZÜRLÜLERE DESTEK

Spastik özürlüler artık yasaların, uluslararası anlaşmaların ve ilgili mevzuatın kendilerine verdiği haklara daha kolay erişebilecek.

CHP’den yüzyılın Megakent projesi (VİDEO)

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye için yüzyılın projesi olarak adlandırdığı projeyi açıkladı. İşte o konuşma: Yaşanacak Türkiye için yola çıktıklarını

Bir Cevap Yazın