Erzurum’da HDP’ye linç girişimi!

Erzurum’da HDP’ye linç girişimi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun hedef tahtasına oturtuğu HDP’ye Erzurum’dü linç girişimi..  Erzurum karıştı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın  saat 13.00’de yapacağı İstasyon Meydanı’nda yapacağı miting öncesinde olay çıktı. Miting alanı yakınanda toplanarak, HDP’ye Erzurum’da miting yaptırmayacaklarını söyleyen gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Miting alanına yakın bölgedeki ev ve işyerleri Türk bayraklarıyla donatılırken, ellerinde ve sırtlarında Türk bayrakları olan yaklaşık 1000 kişilik grup,  “Ya Allah bismillah Allahüekber’, ’Burası Erzurum, Erzurum’dan çıkış yok’, ’Apo’nun p..leri’ sloganları atarak yürüdü. Çıkan arbedede bir polis başından yaralandı. Yaralı polisi almaya gelen ambulansın geçişine izin vermeyen göstericiler polisle çatıştı. Göstericilerden de yaralananlar oldu.


İlgili yazılar

Özkes CHP’den istifa etti!

CHP istanbul Milletvekili İhsan Özkes partisinden istifa etti. Twitter hesabından istifasını duyuran  Özkes,  istifa gerekçesini açıklamadı. Özkes, “Gerekirse açıklama yapacağım.

İstanbul’da kürtçülerle solcular çatıştı

İstanbul Kağıthane’de Kürtçülerle Sol gruplar arasında çatışma çıktı.Kağıthane Nurtepe’de seçim çalışması yapan HDP’li grup ile solcu  Halk Cephesi üyeleri arasında

Günal: Gelin yapısal önlemleri alalım

MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın doğru yolda olduğunu

Bir Cevap Yazın