Eşkiya İstanbul’a hakim olamaz!

Eşkiya İstanbul’a hakim olamaz!

HDP Bağcılar İlçe Örgütü’nün Kobani eylemini protesto sonrası Bağcılar savaş alanına döndü. Terör örgütü sempatizanları  IŞİD’in Kobani kuşatmasını protesto ederken sokaklarda barikat oluşturdu, ve lastik yaktı. Yürüyüşe izin vermeyen polis ile grup arasında çatışma çıktı. Polis, gruba tazyikli su, biber gazı ve plastik mermi ile müdahale etti.

savaşGrup, polise taşlar ve şişelerle karşılık verdi. Polisin müdahalesi ile ara sokaklara kaçan grup, bir süre sonra toplanarak yeniden polise taş ve şişelerle saldırdı. İstanbul Caddesi üzerinde başlayan olaylar, kısa süre içinde Bağcılar Meydanı’na kaydı. Meydana çıkan ara sokaklarda toplanan göstericiler polisle burada çatışmaya devam etti. Göstericiler, ara sokaklarda işyerlerinin camlarını kırdı, bankaların ATM’lerini taşladı.yangın

Gösterici grup bir minibüsü Bağcılar’ın göbeğinde devirdi. 3 otomobil de göstericeler tarafından ateşe verildi. Bu sırada göstericilere tepki gösteren bir başka grup da toplandı. Yüzlerce kişilik bu grup çevreye taş ve molotof yağdıran gösterici grubu kovaladı.


İlgili yazılar

ERDOĞAN SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİNE TAKTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bursa Gökdere Meydanı’nda partisinin düzenlediği mitingde halka seslendi. 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu yapılmasını eleştiren Başbakan Erdoğan, “Sahte âlimlerin dizinde, oturan, fitnecilerle, casuslarla uluslararası örgütlerin maşası olmuş sahtekârlarla yürüyen bir parti değiliz” dedi. Başbakan Erdoğan Sosyal Paylaşım sitesi Twitter içinde mahkeme kararı çıkarılacağını söyledi. Erdoğan gezi eylemleri sonrasında ise facebook’un Türkiye’de engellenmesi için girişimde bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu Kulak Çekti!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu milli iradenin üzerinde hiçbir güç olmadığını söyledi. Ankara’da Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ankara Toptancıları (GİMAT) esnafıyla

RÜŞVET OPERASYONUNDAN SONRA ŞİRKET KÜNYELERİ DEĞİŞTİ

Yolsuzluk operasyonu sırasında mallarına tedbir konan işadamları şirketlerinde meydana gelen değişikler merak konusu oldu. “Peki bu işadamlarına bağlı olan şirketlerde neler değişti?” sorusuna yanıt arayan Wall Street Journal, “25 Aralık’ta mallarına tedbir kararı konulan Ocak ayı ortasında da tedbirin kaldırıldığı işadamlarının neredeyse tamamının bir ya da daha çok şirketinde ticaret siciline yansıyan değişiklikler olmuş” diyor.

Bir Cevap Yazın