Fuatavni iddiasında ısrarcı!

Fuatavni iddiasında ısrarcı!

Fuat Avni’nin oy hırsızlığı yapacağını bildirdiği ve Twitter’dan duyurduğu isimlerle ilgili CHP İstanbul İl Başkanlığı “çok itibar etmemek gerek. Kontrol ettik. Bir kısmı doğru değil” diye açıklama yapmıştı. İl Başkanı Tayfun İşbilen’in oy çalacak iddiaları için söylediklerine Fuat Avni’den cevap geldi. CHP İstanbul İl Başkanlığı Bilişimden Sorumlu İl yönetim Kurulu Üyesi Tayfun İşbilen ve Basın Sözcüsü Elif Uluğ, Kağıthane’de bulunan CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda seçim güvenliği ile ilgili basın açıklaması yapmıştı.

Tayfun İşbilen bir basın mensubunun twitter fenomeni “fuatavni”a isimli kullanıcının geçtiğimiz günlerde seçimlerde hile yapacak isimleri verdiğini hatırlatması üzerine, İşbilen “Fuatavi isimli kullanıcının söylediği isimlerle ilgili gereken başvuruları yaptık ama çok da doğru olmadığını gördük. Yayınladığı bazı isimlerin aslında görev almadıklarını gördük. Çok da itibar etmemek lazım” dedi. İşbilen’in bu açıklamaları sonrasında Fuat Avni Twitter’dan yeni bir açıklama yaptı.

Fuat Avni CHP’den gelen tepkiye verdiği yanıt şöyle:

1. Güzel insanlar, seçim hilesi yapacakların listesini YSK’dan aldığımı, YSK listesi olduğunu söylemedim.

2. Liste Ak-Hırsızlar listesi. Bazıları resmi görevli bir kısmı da partinin gayri resmi organizatör hırsızları.

3. Listeyi Ak-Hırsızlar çetesi başkanı Beşir Atalay Yezid’e sundu. Dosya Kaçak Saray’da ve listede daha binlerce Ak-Hırsız var.

4. Parti görevlileri, Oy ve Ötesi gönüllüleri sandıklara da oylara da sahip çıksın. Hırsızları deşifre etmek de benden.

5. Herkes mutlaka oy kullansın. Oylar sisteme girinceye kadar her safhada oylara sahip çıksın. AKP’nin bir oy dahi çalmasına fırsat vermesin…

6- Cumhuriyet tarihinin en önemli demokrasi mücadelesi yaşanıyor. Bu mücadeleyi verenlerle polemiğe girmeyi doğru bulmuyorum.

7- Bugüne kadar memleket ve halk için ne doğruysa onu yapmaya çalıştım. Yezid’in sonu gelinceye kadar mücadelem devam edecek.

8- Size çok önce verdiğim ‘Taksimde buluşma’ sözü vardı. Unutmuş değilim, buna çok az kaldı.


İlgili yazılar

Özel: Bahçeli Hedef Gösteriyor

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel MHP lideri Devlet Bahçeli’nin tweet atarak kendini kurtaramayacağını söyledi. TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Özgür Özel

Kaymakam öğretmeni tartaklattı!

Maddi zorluk içinde bulunan öğrencisi için kampanya düzenleme teklifiyle gittiği müdür odasında Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak’ın hışmına uğrayan 26 yıllık

AVUKATA GÖZALTINA SUÇ DUYURUSU

Türkiye Barolar Birliği, Avukat Uğur Şimşek’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Denizli’deki mitinginde ayakkabı kutusu göstererek protesto etmesinin ardından bürosunda gözaltına alınmasına suç duyurusunda bulundu.

Bir Cevap Yazın