Fuatavni’ye göre bu isimler Erdoğan’ın adamı!

Fuatavni’ye göre bu isimler Erdoğan’ın adamı!

Hükümetin seferber olduğu ama bulamadığı twitter fenomeni Fuat Avni, Cumhurbakanı Tayyip Erdoğan’ın yargıdaki “adamlarını” isim isim kendi hesabından yazdı. Fuat avni hesabında yargıçlar için  “Üyelik karşılığında her türlü kötülüğü ve hukuksuzluğu yapmak üzere iradelerini ve vicdanlarını teslim ettiler” değerlendirmesi yaptı.

İşte fuatavni hesabından isimleri duyurulan yargıçlar.

1. Yezid, yargıyı dar bir biatçı kadroyla yönetiyor. Hırsızlar çetesinin emrine giren yargı mensupları onursuz biatçılar olarak anılacak.

2. Fahri Kasırga, adamı Kenan İpek’le bazı operasyonları yürütüyor. Bunların bazısından Yezid’in bile haberi olmuyor.

3. Yezid, istediği operasyonları yapmak için eski Adalet Bkn Ceza İşl Gnl Mdr Metin Kıratlı’yı Cum. Bşk Gnl Skrt Yardımclığı’na getirdi.

4. Yezid, talimatları Metin Kıratlı üzerinden veriyor. Kıratlı, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak’la yakın temas halinde.

5. Kodalak Yezid’in hukuksuz emirlerini harfiyen uyguluyor. Tüm delillere rağmen Deniz Feneri davasını sıfırlayarak Yezid’in güvenini kazandı

6. Kodalak kendi gibi omurgasız biatçılarla dar bir kadro kurdu. Hukuksuz operasyonları hukuka ve millete ihanet içindeki bu ekip yürütüyor

7. Kodalak’ın akıl hocalarından birisi Yargıtay’da ‘özel görevli’ olarak oluşturulan 16. Ceza Dairesi Üyesi Hakan Yüksel.

8. 16. Ceza Dairesi muhafazakar görünen Eyüp Yeşil’in başkanlığında ‘özel görevlerini’ yapmaya başladı.

9. Harun Kodalak’ın tetikçi olarak kullandığı savcılar Serdar Coşkun, Musa Yücel, Ramazan Dinç, Yücel Erkman, Tekin Küçük.

10. Makam, terfi ve menfaat bekleyen bu ekip hukuksuzluklarından yargılanacak. Yakında şahit oluruz.

11. Prof. Metin Günday’ın ‘Öğrencim olsa sıfır verirdim’ dediği Savcı Serdar Coşkun’un nasıl savcı olduğuna insan hayret ediyor?

12. Meslektaşları arasında hiç itibarı olmayan Serdar Coşkun, kendisini ‘Anayasal Suçlar Savcısı’ olarak tanıtıp, güç kazanmaya çalışıyor.

13. Yeni dönemin Nuh Mete Yüksel’i oldu. Bugün, Nuh Mete nasıl anılıyorsa, yarın Serdar Coşkun öyle anılacak.

14. Yezid, HSYK’yı da ele geçirdi. Avukatı Ali Özkaya’yı HSYK’nın gayri resmi başkanı, ardından AKP Afyon 2. sıra Milletvekili adayı yaptı.

15. Ali Özkaya’nın kardeşi Muharrem Özkaya HSYK 2. Daire üyesi. Muhbir üye kontenjanından Kurul’da. Olup biteni Yezid’e rapor veriyor.

16. Yezid’in HSYK’da kullandığı maşalardan biri de 1. Daire Başkanı Halil Koç. Saray’a yaranmak için yapamayacağı şey yok.

17. Geçen dönem de HSYK’da olan Rasim Aytin kıdemli biatçı olarak Yezid tarafından tekrar seçildi, iradesini tamamen Saray’a teslim etti.

18. Yezid tarafından seçilen diğer üyeler Hayriye Şirin Ünsel, Aysel Demirel ve Ömer Kerkez de diğer biatcılar.

19. Üyelik karşılığında her türlü kötülüğü ve hukuksuzluğu yapmak üzere iradelerini ve vicdanlarını teslim ettiler.

20. Dar bir kadro ile hukuka darbe yaptıklarını zannediyorlar. Milleti sırtından hançerleyenler, hukuk karşısında elbet hesap verecek.


İlgili yazılar

İşte bir Erdoğan klasiği olan balkon konuşması

Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde yaptığı balkon konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyet tarihimizde ilk kez gerçekleşen halk

Koç Holding Ömer Koç’a Emanet

Koç Holding ilk genel kurul toplantısına kadar yönetim kurulu başkanlığı görevine Ömer Koç’u seçti. Koç Holding’den konu ile ilgili KAP’a

Arınç’a acı haber!

Başbakan Yardımcısı Arınç’ın kayınvalidesi Elmas Tay, tedavi gördüğü Gölbaşı Devlet Hastanesinde yaşamını yitirdi. Uzun süredir Gölbaşı Devlet Hastanesi’nde akciğer yetmezliğinden

Bir Cevap Yazın