Geceyarısı haber gönderdik ama…

Geceyarısı haber gönderdik ama…

Başbakan Ahmet Davutoğlu medyaya müdahaleyi itiraf etti.  Seçim mitinglerini sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu, Zonguldak’ta düzenlediği mitingde yine Doğan Grubu’na yüklendi. Davutoğlu, Savcı Selim Kiraz’ın şehit edilmesinin ardından yaptıklarını “Gece yarısı haber gönderdim. Yarın gazetede bunu basmayın, şehit savcımızın ailesi var. Gece yarısı tüm basına haber gönderdik. Ne olur bu halde basmayın” ifadeleriyle anlattı.

Davutoğlu kürsüden yaptığı konuşmada “Doğan Medya var ya, hani ‘411 el kaosa kalktı’ diyen, şimdi kalkmış özgürlüklerden bahsediyor. Hani 28 Şubat’ta gelen talimatlara göre, başörtülülere hakaret eden bu medya var ya, bugün çıkmış bir yazıyla Cumhurbaşkanı’na cevap veriyor. Daha önce de bana hitaben bir yazı yazdılar. Buradan kendilerine sesleniyorum, basın özgürlüğüne saygımız sonsuzdur ama herkes yerini, yurdunu bilecek. Eğer Türkiye’de tam da seçimlere giderken, kışkırtıcı yayın yaparsanız bunun karşısında bizim sessiz kalmamız mümkün değil. Herkes hak ettiği muameleyi görür.” dedi.

HABER GÖNDERDİM BASMAYIN DİYE

DHKP-C terör örgütünün Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin almasına ve şehit etmesini medyanın haber yapmamasını istediğini belirten Başbakan Davutoğlu “Bütün gece biz savcımız için dua ederken bunlar internet sayfalarında şehit savcımızın başına dayanan silahla fotoğrafını bastılar. Gece yarısı haber gönderdim. Yarın gazetede bunu basmayın, şehit savcımızın ailesi var. Gece yarısı tüm basına haber gönderdik. Cenaze töreninde onun çocuğu şehit savcıyı böyle görmesin dedik. Ertesi gün şehit savcımızın o fotoğrafını bastı. Buna bir insan olarak, bir baba olarak, bir kardeş olarak isyan ediyorum. Ettim, ediyorum. Türkiye’nin en çok sattığı iddia edilen gazetenin baş sayfasında şehit savcının o fotoğrafı. Bütün ricalarımıza rağmen o resmi bastılar. Onları cenazeye almayınca ertesi gün tehditkar bir başyazıyla bana cevap vermeye kalktılar. Biz, huzuruna pijamayla çıkacağınız bir başbakan değiliz. Bize talimat veremezsiniz, bize baş yazılarla dizayn veremezsiniz. “diye konuştu.


İlgili yazılar

Oran: Fetih Duygusu Toplumu Dinamitliyor

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı, CHP’li Umut Oran mağduriyet söylemiyle iktidara gelen AKP’nin 14 yılda büyük mağduriyetlere yol açtığına, kendinden olmayanı

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK SAVCIDAN BİLGİ İSTEDİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan, milletvekilleri hakkında mahkeme kararıyla dinlenme yapılıp yapılmadığı konusunda bilgi istedi.

45 bin öğretim üyesine gereksinim var

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Gökhan Çetinsaya,  Türkiye’de 20 bini doktoralı olmak üzere, yaklaşık 45 bin öğretim elemanına ihtiyaç bulunuduğunu açıkladı.

Bir Cevap Yazın