Genelkurmay başkanlığı açıkladı

Genelkurmay başkanlığı açıkladı

Genelkurmay Başkanlığı 23 Nisan 2014 Çarşamba günü Anıtkabir’i 132 bin 426 kişinin ziyaret ettiğini açıkladı.
Genelkurmay’dan yapılan açıklamaya göre Anıtkabir Komutanlığınca ziyaretçilere, “Atatürk ve Çocuk” kitabı, “Çanakkale Destanı” çizgi romanı, Atatürk ve Anıtkabir kartpostalları, ay yıldızlı balon ve kağıt bayrak hediye edildi.
Geçen yıl 23 Nisan’da Anıtkabir’i 52 bin 453 kişinin ziyaret ettiği açıklanmıştı.

TSK’DAKİ DİĞER 23 NİSAN FAALİYETLERİ

TSK’dan yapılan açıklamaya göre 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birlikler tarafından değişik yer ve zamanlarda yapılan etkinliklerle kutlandı. Söz konusu etkinlikler kapsamında, Malatya Garnizonunda bulunan öğrenciler, 24 Nisan 2014 tarihinde 2’nci Ordu Komutanlığı tarafından organize edilen sosyal faaliyetlere katıldı, 2’nci Kara Havacılık Alay Komutanlığı gezdirildi ve 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi’yi ziyaret etti.
49’uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı tarafından, 21 Nisan günü Bingöl’de bulunan öğrenciler ile personel ailelerinin katılımıyla, silah sergisi, komando kolu gösterisi ve 7 bin 650 fidanın dikim faaliyeti yapıldı. 65’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı tarafından, 22 Nisan 2014 tarihinde Lüleburgaz ilçe merkezi ve civar köylerindeki okullara “Atatürk ve Çocuk” isimli kitap dağıtıldı, öğrenciler tarafından Tugay Komutanı ziyaret edildi ve birlik gezdirildi.
Mardin’de bulunan öğrenciler tarafından, 22 Nisan 2014 tarihinde 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ziyaret edildi.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilkokul öğrencileri Kıbrıs Türk Barış Kuvveti Komutanlığını ziyaret ederken, Bolu’da bulunan öğrenciler tarafından, 22 Nisan günü 2’nci Komando Tugay Komutanlığı ziyaret edildi. İstanbul’un Tuzla ilçesinde bulunan öğrenciler tarafından, Piyade Okul Komutanlığı’nı gezdi. Ankara Polatlı’da ise öğrenciler tarafından, Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı’nı gezdi.

JANDARMA’DAN UÇURTMA ŞENLİĞİ

23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığında Şırnak il Merkezi ve Merkez Köylerinde bulunan öğrenciler, İl Merkezinde ikamet eden şehit çocukları ve Şırnak’ta görev yapan personel ailelerinin katılımıyla etkinlikler düzenlendi. Ayrıca 6’ncı Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında çeşitli beldelerde bulunan okullardan öğrencilerin katılımıyla futbol müsabakası, resim yarışması, satranç turnuvası ve bilgi yarışması gerçekleştirildi.
Bu Arada Jandarma Genel Komutanlığının 175’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Antalya İl Jandarma Komutanlığı ve 18 İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma trafik ve asayiş timleri tarafından 22-23 Nisan 2014 tarihlerinde yapılan uygulamalar esnasında; çocuklara yapboz ile uçurtma hediye olarak dağıtıldı. Giresun İl Jandarma Komutanlığı ise uçurtma şenliği düzenledi.


İlgili yazılar

Sakarya’da okullarda mecburen Kur’an dersi

AKP’nin öğrencilere din dersi dayatmasına son örnek Sakarya’da yaşandı. Seçmeli ders olarak Matematik ve Bilim Uygulamarı seçen S.S. isimli öğrenciye

Bahçeli’den Çankaya Fanus’u açıklaması

MHP Lideri Devlet Bahçeli,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kaçaksaray’ı bırakıp Çankaya Köşkü’ne dönme çağrısına açıklık getirdi. Fanusu, binlerce yıllık Türk devlet geleneğinin

Özkes: Benim sorunum CHP’nin sırtından geçinenlerle

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes partisinden neden istifa ettiğini açıkladı.  Özkes’in TBMM’de düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklama şöyle: Bildiğiniz gibi

Bir Cevap Yazın