Gezi Parkı’na girmek yasaklandı!

Gezi Parkı’na girmek yasaklandı!

Gezi Parkı ve Cumhuriyet Anıtı çevresi yayaların girişine kapatıldı. Geceden parkta kalanlar dışarı çıkartıldı. Zaman muhabiri ise fotoğraf çektiği gerekçesiyle polisler tarafından darp edildi.

Korku dağları sardı. İstanbul valiliği Gezi Parkı olaylarının 2. yıldönümünde Taksim Meydanı ve çevresini yaya trafiğine kapattırdı. Adım başı polis var. yayaya kapatılan yerler Gezi Parkı ve Taksim Metro istasyonu yayaların kullanımına kapatılması dikkat çekerken  Cumhuriyet Anıtı da polis çemberine alındı, anıta yayaların yaklaşmasına izin verilmiyor.

Sabah saatlerinden itibaren çok sayıda polisin Taksim Meydanı ve Gezi Parkı girişinde konuşlandırılmasının yanısıra meydana çıkan yollara TOMA ve polis ekipleri yerleştirildi.
Taksim Dayanışması bugün saat 13.00’te Taksim Gezi Parkı’na gideceklerini ve karanfil bırakarak Gezi direnişinde yaşamını yitirenlerin anılacağını duyurmuştu.

Parkta geceden kalanlar polisler tarafından dışarı çıkarıldı. Bu arada Zaman gazetesi muharibi Emre Şencan cep telefonu ile fotoğraf çektiği gerekçesiyle polisler tarafından darp edildi. Bir süre  sonra ise yere yatırılarak tekmelendi. Şencan parktan çıkarıldıktan sonra serbest bırakıldı. Polislerin, “ABD’ye mi söyleteceksin. Fetullah Gülen’e mi şikayet edeceksin” dediği duyuldu.

Program ise şöyle:
 13.00 – Gezi Parkına Gidiyoruz
15.00 – Abbasağa Parkı Buluşması, Beşiktaş
(Atölyeler, Forumlar, Konserler)
15.00 – Özgürlük Parkı Buluşması, Kadıköy
(Atölyeler, Forumlar, Konserler)


İlgili yazılar

Öğretmenlerden türban isyanı

Eğitim-İş Sendikası öğrencilerin kılık ve kıyafetini düzenleyen yönetmelikte yaptığı değişiklikle türbanı ortaokullarda serbest bıraktığını belirterek  Tevhid-i Tedrisat’a ve Anayasa’ya aykırı olan

Özdağ Disipline Veriliyor

MHP’de aykırı sese tahammül yok. Kongre sürecinde genel başkan adaylığını açıklayan isimlerden Meral Akşener’den sonra Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’a da

Özdağ: Yeni Parti Kuruyoruz

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Özdağ Milli merkezi inşa edecek bir siyasi parti çalışmalarına başladıklarını açıkladı MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’le birlikte

Bir Cevap Yazın