Gezi Parkı’na girmek yasaklandı!

Gezi Parkı’na girmek yasaklandı!

Gezi Parkı ve Cumhuriyet Anıtı çevresi yayaların girişine kapatıldı. Geceden parkta kalanlar dışarı çıkartıldı. Zaman muhabiri ise fotoğraf çektiği gerekçesiyle polisler tarafından darp edildi.

Korku dağları sardı. İstanbul valiliği Gezi Parkı olaylarının 2. yıldönümünde Taksim Meydanı ve çevresini yaya trafiğine kapattırdı. Adım başı polis var. yayaya kapatılan yerler Gezi Parkı ve Taksim Metro istasyonu yayaların kullanımına kapatılması dikkat çekerken  Cumhuriyet Anıtı da polis çemberine alındı, anıta yayaların yaklaşmasına izin verilmiyor.

Sabah saatlerinden itibaren çok sayıda polisin Taksim Meydanı ve Gezi Parkı girişinde konuşlandırılmasının yanısıra meydana çıkan yollara TOMA ve polis ekipleri yerleştirildi.
Taksim Dayanışması bugün saat 13.00’te Taksim Gezi Parkı’na gideceklerini ve karanfil bırakarak Gezi direnişinde yaşamını yitirenlerin anılacağını duyurmuştu.

Parkta geceden kalanlar polisler tarafından dışarı çıkarıldı. Bu arada Zaman gazetesi muharibi Emre Şencan cep telefonu ile fotoğraf çektiği gerekçesiyle polisler tarafından darp edildi. Bir süre  sonra ise yere yatırılarak tekmelendi. Şencan parktan çıkarıldıktan sonra serbest bırakıldı. Polislerin, “ABD’ye mi söyleteceksin. Fetullah Gülen’e mi şikayet edeceksin” dediği duyuldu.

Program ise şöyle:
 13.00 – Gezi Parkına Gidiyoruz
15.00 – Abbasağa Parkı Buluşması, Beşiktaş
(Atölyeler, Forumlar, Konserler)
15.00 – Özgürlük Parkı Buluşması, Kadıköy
(Atölyeler, Forumlar, Konserler)


İlgili yazılar

Gökçek’ten Parsel Parsel açıklaması

Eski Başbakan Yardımcııs Bülent Arınç’ın “Ankara’yı Parsel Parsel sattı” diye suçladığı Büyükyehir Belediye Başkanı Melih Gökçek aylar sonra ilk defa

Diploma Tartışmasında Yeni Gizem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diploması ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Başbakanlık, Marmara Üniversitesi, Bilgi Edinme Kurulu… Hiçbiri işin içinden çıkamadı… CHP’li Yarkadaş,

Atama bekleyen öğretmenler 6 şubatı bekleyecek

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, 15 bin öğretmen atamasının, büyük ihtimalle, 6 Şubat Cuma günü yapılacağını

Bir Cevap Yazın