Gökçek Dikmen vadisini ihaleye çıkardı.

Gökçek Dikmen vadisini ihaleye çıkardı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Dikmen Vadisinde yaşayan halkı hiçe sayarak vadiyi satışa çıkardı. Gökçek’in Dikmen Vadisi’ndeki Kentsel Dönüşüm Projesini satmak istemesi tepki çekti.

Dikmen Vadisi’nde halkla sık sık karşı karşıya kalan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Vadi’yi ihale yoluyla satışa çıkardı. Dikmen’de arsaların ihale yöntemiyle satışına Mimarlar tepki gösterdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan: “ Dikmen’de ihale ile satış, kabul edilemez. Toplumsal bir sorun üçüncü şahıslara ihale edilemez. 27 Kasım’da yapılacak ihaleler Büyükşehir Belediyesi’nin aczini gösterir. Acilen ihale iptal edilmeli sorunun çözümüne dair adım atılmalı.” Şeklinde konuştu.

Dikmen Vadisi’nde insanların yaralandığını hatırlatan Candan, “Dikmen Vadi halkının yerinden etmek istenmesiyle sorun yaratan ve sorunu büyüten Büyükşehir Belediyesi’dir. Yapılan Dikmen Vadisi için talan anlamı taşımaktadır. Büyükşehir Belediyesi toplumsal sorumluluğunu yerine getirmeli. Uzlaşmacı bir tutumla halk katılımıyla meslek odalarının da fikrini alarak sorunu çözmeli sorunu ihale etmeye kalkışmamalı. İhaleleri iptal etmeli” dedi.


İlgili yazılar

Ortadoğu’daki vahşetten Erdoğan da sorumlu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ortadoğu’daki vahşet ve kan dökülmesinden AKP hükümetinin de sorumlu olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla

Terim AKP’den milletvekilliğini garantiledi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4 milyon euro karşılığında Türk Milli Futbol takımıyla karşılaşmayı kabul eden ve 4 golle bizi yenen

Soru inşareti bitmeyecek

Hüseyin Avni Paşa Köşkü’nde Koruma Kurulu’nun yangından önce aldığı son karar da akıllarda soru işareti bıraktı.

Bir Cevap Yazın