Yüce Divan’a gönderilmemesini rica etti

Yüce Divan’a gönderilmemesini rica etti

17 ARALIK yolsuzluk iddialarıyla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu’na ifade veren İçişleri eski Bakanı Muammer Güler’in çocuklarının malvarlığı konusunda ‘terlediği’ ortaya çıktı.

Komisyona 2 avukatıyla gelen Güler’e ilk soru “Maaş dışında başka geliriniz var mı?” oldu. Güler, “Kira gelirlerim var efendim. Banka faizi olarak, mevduatın normal faizi olarak. Onu da tabii gelir olarak sayarsanız. Ticari işletmem yok” dedi. Güler, Reza Zarrab’ın İstanbul Valiliği’ne dilekçe ile başvurması üzerine ev ve işyerlerine koruma tahsis edildiğini şöyle anlattı:

“Valilik, ikamet ve işyeri adreslerinde gerekli önleyici tedbirlerin alınmasına karar vermiştir. 2 tane yakın koruma verilmiştir. 3 adet aracına koruma ile görevli ve korunan araç plaka tahsisine, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı’nın 6 Eylül 2013 tarihli onayıyla karar verilmiştir.”

BU KONUDA TALİMAT VEREMEM

Zarrab’a bu kadar geniş koruma kalkanı sağlanmasının mevzuata uygun olduğunu anlatan Güler, kendini şöyle savundu: “Bu konudaki görev ve yetki İçişleri Bakanlığı’na ait değildir ve yapılan tahkikatın sonucuna göre bu tedbirler Valilik tarafından alınmaktadır. Benim bu konuda talimat vermem söz konusu değildir.”
Uzun yıllar devlete hizmet ettiğini anlatan Güler, “Benim meslek kariyerim herkes tarafından bilinmektedir. Memurluktan başlayarak tüm kademelerde çalıştım. 19 yıl kesintisiz valilik yaptım. Hiçbir makam hırsım yoktur. Hakkımda Yüce Divan’a sevkime karar verilmemesini takdir ve tasviplerinize arz ediyorum” ifadesini kullandı.


İlgili yazılar

İzmir’de 19 Mayıs’ı Kutlamak Yasaklandı

İzmir’de 19 Mayıs gösterileri iptal edildi, Gerekçe olarak da anneler gününde Muğla’da mkeydana gelen trafik kazasında yaşamını kaybeden kadınlar gösterildi.

Kefen parası için değil onurlu yaşamak için…

AKP’nin “kürüsel kriz var ama Türkiye’de kriz yok” açıklaması Devletin Resmi kurumu verileri tarafından yalanlandı. Yine İŞKUR’un verilerine göre 60

İşten atılan 12 maaş kazanabilir

İşten çıkartılanların işe iade davası açma hakkı bulunuyor. Haksız nedenle işinden olan işçi, dava ile 12 maaş kazanabilir. Ancak bunun

Bir Cevap Yazın