Haberal ve Köktürk ÇATES direnişçileriyle

Haberal ve Köktürk ÇATES direnişçileriyle

CHP Zonguldak Milletvekilleri Prof. Dr. Mehmet Haberal ve  Ali İhsan Köktürk, Zonguldak’tan gelerek Ankara Kurtuluş Parkı’nda ÇATES’in özelleştirilmesine karşı mücadele veren işçileri ziyaret ederek destek verdi. ÇATES’in özelleştirilmesinin sadece ÇATES’te çalışan işçiler için değil, Zonguldak için büyük bir yıkım olacağını ifade ederek yanlarındaki sendika başkanlarıyla birlikte, ÇATES’in özelleştirilmesinden sorumlu daire başkanıyla görüştüler.

Özelleştirmeden sorumlu daire başkanını ÇATES’in TTK ve Zonguldak için önemini anlatan, özelleştirmeden sonra ithal kömüre kadar gidecek sürecin bir yıkım süreci olduğunu belirten Haberal ve Köktürk daha sonra tekrar ÇATES işçilerini ziyaret ederek sürecin hukuki takipçisi olacaklarını da belirtti.

 

 


İlgili yazılar

Bir Okuma Uzaklığında…

17 Nisan’a Doğru (1) yazımı “Hasan Âli Yücel’i, İsmail Hakkı Tonguç’u Ferit Oğuz Bayır’ı, Rauf İnan’ı anlatalım örneğin…” diye bitirmiştim.

Yüksek mühendis YGS sınavına bakın neden girmiş !

2015 Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (2015-YGS) 160 dakika süren ilk aşama sınavı saat 12.40 itibariyle sona erdi. Eski ve yeni sınav

Sivas Katliamı ile ilgili değerlendirme

Aziz Nesin’in oğlu matematikçi Prof.Dr . Ali Nesin  sivas katliamının derin devletin işi olduğunu  iddia etti. Facebook hesabından Sivas olaylarını

Bir Cevap Yazın