Hainler üç askeri şehit etti!

Hainler üç askeri şehit etti!

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde silahlı saldırıya uğrayan 3 asker şehit oldu. Hakkari Valisi Yakup Canbolat, şehitlerden 2’inin uzman çavuş, 1’inin de er olduğunu açıkladı.  İlçenin Cengiz Topel Caddesi Ova Oteli karşısında sivil giyimli 3 askere kimliği belirsiz kişilerce ateş açıldı. Ağır yaralanan askerler, olay yerine çağrılan ambulanslarla Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen askerler kurtarılamadı. Güvenlik güçleri kaçan saldırganların yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı.

Hakkari Valisi Yakup Canbolat, şehitlerden 2’inin uzman çavuş, 1’inin de er olduğunu açıkladı. Saldırının, Cengiz Topel Caddesi’ndeki bir iş merkezinin önünde gerçekleştiğini kaydeden Vali Canbolat, olayla ilgili geniş çaplı operasyon başlatıldığını söyledi. Şehit askerlerin Harunan Karakolu’nda görevli oldukları ve elektrik malzemesi almak için ilçe merkezine geldikleri belirtildi.

Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı üç terörist tarafından; 25 Ekim 2014 günü saat 16.00’da, Hakkâri İli Yüksekova İlçe Merkezinde düzenlenen silahlı saldırı sonucu, bir Uzman Jandarma Çavuş ve iki Jandarma Er şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz.”


İlgili yazılar

TBMM Genel kurulunda dün gece geç saatlerde görüşülen RTÜK bütçesi sırasında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın verdiği bilgilerin yanlış olduğu ortaya çıktı.

TBMM Genel kurulunda dün gece geç saatlerde görüşülen RTÜK bütçesi sırasında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın verdiği bilgilerin yanlış olduğu ortaya

Öldürülmeseydi bu konuşmayı yapacaktı!

Hukukçu ve siyaset adamı Atatürkçülüğün ve bağımsızlığın ödün vermez savunucusu, 1961 Anayasasını hazırlayan komisyonun sözcülüğünü yapan  Prof.Dr. Muammer  Aksoy’un ölüm yıl

AKP’li vekil ve Bakan yakınları devlete çöreklendiler

CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, AKP’li bakan ve milletvekillerinin yakınlarının KPSS’yi kazanamamalarına karşın “valilik özel kalem müdürlükleri”

Bir Cevap Yazın