Halaçoğlu: Erdoğan beni mahkemeye veremiyor

Halaçoğlu: Erdoğan beni mahkemeye veremiyor

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın diplomasının sahte olduğunu iddia etti. Halaçoğlu  “Ben, Cumhurbaşkanına diploman sahte diyorum beni mahkeme vermiyor. Normal başka bir şey olsaydı çoktan verirdi” dedi. Cumhurbaşkanı olmak için 4 yıllık fakülte mezunu olmak gerektiğini anımsatan  Halaçoğlu, “Sultanahmet’teki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 3 yıllıktı. Onun mezun olduğu zaman 3 yıllıktı” diye konuştu.

KLOZET MESELESİNDE NASIL ATAĞA GEÇTİ

Yeni Çağ Gazetesi’nden Ahmet Takan’a konuşan Halaçoğlu’nun görüşleri şöyle: Ben, Cumhurbaşkanına diploman sahte diyorum beni mahkeme vermiyor. Normal başka bir şey olsaydı çoktan verirdi. Diyorum ki; 1981 yılında mezuniyet belgesi almışsın, mezuniyet belgende ne resim var, ne gizli damga var, soğuk damga var. Dekanın da mührü yok. İmza var, mühür yok. Kazıntı ve silinti yoktur diyor diğerlerinde resim var, soğuk damga var. Seninkinde niye öyle değil? Oraya not düşülmüş, ‘elden aldım’ diye. Mezuniyet belgenin sonrasında kurulmuş bir üniversiteden nasıl mezun olabilirsin? Marmara Üniversitesi’nin diplomasını nasıl alırsın diye soruyorum ve İşletme mezunu olarak nitelendiriliyor. Halbuki İşletme ile alakası yok. Aksaray’da Maliye Meslek Yüksek Okulu mezunu, eğer mezunsa?.. Klozet meselesinde nasıl atağa geçti, bu konularda hiçbir şey yapmıyor. Hiç beyanat vermiyorlar diploma konusunda. Bir kere bana Yusuf Hoca bunları ele almak sana yakışıyor mu dediler. Yakışıyor mu ne demek?..”

İşte Tayyip Erdoğan’ın tartışılan diploması:resim


İlgili yazılar

Tarhan: Bize MİT iftirası attılar!

Anadolu Partisi 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde 81 ildeki 85 seçim bölgesi için 550 milletvekili adayını TES-İŞ Salonu’nda düzenlediği toplantıyla

Terör örgütü turistik tesisi yaktı

Terör örgütü PKK Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Kars Sarıkamış İlçesi’ndeki Bayraktepe Kayak Merkezi’ne saldıraark telesiyej ve kafeyi ateşe verdi.

KILIÇDAROĞLU: 4 BAKAN BİR BAŞÇALAN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Kul hakkı yiyenlerle mücadele edeceklerini” söyledi. Giresun’da düzenlenen mitingde konuşan CHP lideri Başbakan Erdoğan’a yine “Baş çalan” dedi.

Bir Cevap Yazın