BAKAN AÇIKLADI

BAKAN AÇIKLADI

Yenilenen Türkiye Diri Fay Haritası’nın ardından Türkiye Sismotektonik Haritası çıkarılması için harekete geçildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye Sismotektonik Haritası’nın 2014 yılı sonunda tamamlanmasının planlandığını bildirdi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin soru önergesine Enerji Bakanı’nın verdiği yanıt, Türkiye Sismotektonik Haritası’nın 2014 yılı sonunda tamamlanmasının planlandığını ortaya koydu. MTA Genel Müdürlüğünün ülkedeki deprem kaynağı diri fayların dağılımını gösteren Türkiye Diri Fay Haritası’nı 1992 yılında yayımladığını belirten Enerji Bakanı, “Gelişen teknoloji ve bilgi birikimine bağlı olarak son yirmi yılda deprem jeolojisi konusundaki önemli gelişmelere göre söz konusu harita yenilenmiş ve 2012 yılında veri tabanı ile birlikte kullanıma sunulmuştur” dedi.


İlgili yazılar

Türmen: Hükümet maalesef barbarları destekledi

CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen  Kobani’de IŞİD ve YPG arasındaki savaşın “Uygarlık ve Barbarlık” savaşı olduğunu belirterek “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti

Başbakan Erdoğan 10 Bin Lirayı Ödedi mi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, hakkında yazdığı iki yazı için tazminat cezasına mahkum ettirdiği gazeteci Erbil Tuşalp’ten aldığı 10 bin lirayı geri ödeyip ödemediğini sordu.

Çalışanlara kötü haber

İş Kanunu’nun gece çalışmalarını 7.5 saat ile sınırlayan hükmü değiştirilecek. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberine göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Bir Cevap Yazın