Hizbullah PKK’ya savaş ilan etti

Hizbullah PKK’ya savaş ilan etti

Hizbullah örgütünün resmi sitesi ‘ huseynisevda ‘ aracılığı ile PKK ile savaş için ne gerekiyorsa yapılacağı mesajı verildi. Hizbullah örgütünün , “Huseynisevda ” isimli resmi sitesinden yayınlanan açıklama şöyle :

Kendileriyle savaşılanlara (Müminlere), zulme uğramış olmaları sebebiyle,(savaş konusunda) izin verildi. Şüphe yok ki Allah, onlara yardıma mutlak surette kadirdir. (Hac 39)

Son günlerde Kobane’deki gelişmeler bahane edilerek genelde Müslüman halkımıza özelde ise İslami kesimlere yönelik komple bir saldırı ve savaş dayatıldığı görülmektedir. Bu durumda saldırıya uğrayan herkesin nefs–i müdafaa hakkı vardır. Kardeşlerimize güvenlikleri için tedbirli davranmalarını ve saldırı durumunda kendilerini korumalarını tavsiye ediyoruz. Müslüman halkımız ve mensuplarımız şunu bilsin ki; Hizbullah Cemaati, kendilerini korumak için Allah’ın izniyle ne gerekiyorsa yapacaktır. İslami değerlere ve Müslüman halkımıza yönelik yapılacak hiçbir saldırı, zulüm ve haksızlığı kabul etmeyeceğimizi ve buna karşı duracağımızı kamuoyuna bu vesileyle ilan ediyoruz.

Vahşi saldırılar sonucu şehit edilen kardeşlerimizin şehadetini tebrik eder, aile ve dava arkadaşlarına taziyelerimizi bildiriyor, yaralı kardeşlerimize de Cenab–ı Allah’tan şifalar diliyoruz.


İlgili yazılar

Hisarcıklıoğlu istifa etti!

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ekonomi Bakanlığına bağlı olarak kurulan yeni Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa etti. 

Bayram tatili uzatıldı

Arife Günü olan 3 Ekim Cuma günü, kamu personeli tam gün izinli sayılacak. Böylece, Kurban Bayramı’nda resmi izin 5 güne

Ysk her zaman seçime hazır

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, alınmış bir erken seçim kararının olmadığını belirterek, “En kısa sürede yapılır, her zaman

Bir Cevap Yazın