HOCAEFENDİ BİLİRDİK SENARİSTMİŞ

HOCAEFENDİ BİLİRDİK SENARİSTMİŞ

Başbakan Erdoğan, yasadışı dinlemelerin  Fethullah Gülen ve cemaatine mensup kişiler tarafından yapıldığını belirterek, “Zaten bunlar önümüzdeki günlerde, haftalarda, aylarda bununla yargılanacaklar. Ne dedim, ‘inlerine gireceğiz.’ Ondan sonra CHP’li yandaşları, MHP’li yandaşları gelsinler onları kurtarsınlar” dedi.

ARTIK TÜRK PASAPORTUYLA DOLAŞAN BİR PENSİLVANYALI ZAT YOK

İstanbul’da yaptığı son miting konuşmasında “Devlet içinde devlet, yok. Pensilvanya kendine gel. Sen Dışişleri Bakanlığı’nı dinleyebilirsin. Ama bunun bedelini çok ağır ödeyeceksin. Sen çakma pasaportla buradan kaçabilirsin ama bunun da bedelini ağır ödeyeceksin. Artık Türk pasaportuyla dolaşan bir Pensilvanyalı zat yok. Dün biliyorsunuz pasaportu iptal edildi. Bunların herşeyi hile ya. Ne ararsan bunlarda var. Ve yeşil pasaportla kaçıyor dışarı. Madem dürüstsün, madem sıkıntın yok niye kaçtın? Madem bu vatanı seviyordun niye ordasın çık gel.Biz onu Hocaefendi bilirdik senaristmiş” dedi.

Gülen’in kendilerini bunları konuşmaya mecbur bıraktığını anlatan Erdoğan, “Bir Başbakan’ın dinlenmesi yasal olduğu halde bizi dinleyenler, bakanları dinleyenler, Cumhurbaşkanının dinleyenler, Genelkurmay Başkanı’nı dinleyenler bu ülkede bir ihanet şebekesidir, bunları biliniz. Bunlar casustur bunu biliniz. Zaten bunlar önümüzdeki günlerde, haftalarda, aylarda bununla yargılanacaklar. Ne dedim, ‘inlerine gireceğiz.’ Ondan sonra CHP’li yandaşları, MHP’li yandaşları gelsinler onları kurtarsınlar. Bu iş sıradan bir mücadele değil. Ne ise gereği yapılacak. Çünkü biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni sokakta bulmadık. Bu vatanı sokakta bulmadık. ‘Bu bir istiklal mücadelesidir’ derken boşuna demiyorum. ‘Bu bir istikbal mücadelesidir’ derken boşuna demiyorum. Onun için milliyet perver, vatansever vatandaşlarımı el ele vermeye davet ediyorum” diye konuştu.


İlgili yazılar

TÜSİAD’dan yolsuzluk uyarısı

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer dünya genelinde yolsuzluğun iş yapma maliyetini yüzde 10 artırdığını söyledi. Dinçer “İş dünyasının yolsuzluk

Aygün: Kan kanla yıkanmaz

CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün Lice’de çıkan olaylarda iki kişinin ölmesi üzerine PKK’nın yaptığı “dağa çıkın” çağrısını “Kan kanla yıkanmaz” diye eleştirdi.

17 aralık yolsuzlukla mücadele günü olsun

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal; 17 Aralık gününün “Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Günü” ilan edilmesi için kanun teklifi verdi. Kanun

Bir Cevap Yazın