Hukuk anlayışı ve ahlak farkı

Hukuk anlayışı ve ahlak farkı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi olarak atadığı üyelerin tamamının AKP’li çıkması akıllara Özdemir Özok olayını  getirdi.  2003 yılında dönemin Cumhurbaşkanı  Ahmet Necdet Sezer Anayasa Mahkemesi üyeliğine Türkiye Barolar Birliği başkanı merhum Özdemir Özok’u atamış CHP üyesi olan Özok, kamuoyundaki tartışma nedeniyle hem yüksek mahkemeyi hem de CHP’yi yıpratmamak amacıyla üyelikten çekilmişti.

Avukat Hayriye Şirin Ünsel: AKP Pendik Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasete girdi. 6 yıl boyunca ana kadroda görev yaptı. 2008 yılından itibaren AKP Kadın Kolları İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. 2013 Kasım ayında bu görevini sona erdirdi. 2009 yılı yerel seçimlerinde AKP Pendik Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. Meclis üyesi olarak çeşitli görevlerde bulundu. 2012 yılı itibarıyla İBB meclis üyeliği görevine geldi. Halen encümen üyeliği ve İBB Hukuk Komisyonu üyeliği görevlerine devam etmekte.

Avukat Muharrem Özkaya: AKP Genel Merkez Hukuk Müşaviri Avukat Ali Özkaya’nın ağabeyi. Ankara İl Genel Meclis üyeliği yaptı.

Avukat Aysel Demirel: 1997 yılında avukatlık yapmaya başladı. Bir dönem İSKİ Genel Müdürlüğü’nün avukatlığını yaptı. Halen Emlak Konut GYO Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan Demirel, Türk Telekomünikasyon A.Ş., Halk Bankası AŞ gibi şirket ve kurumların avukatlığını yaptı.

Avukat Rasim Aytin: 1991-1992 yılları arasında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü Gaziantep İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde, 1993-2006 yılları arasında İstanbul İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde avukat olarak, 2006-2010 yılları arasında Maliye Bakanlığı İstanbul Muhakemat Müdürlüğü’nde müşavir Hazine avukatı olarak görev yaptı. 2010‘da Cumhurbaşkanı tarafından HSYK üyeliğine seçildi.

 


İlgili yazılar

Kılıçdaroğlu’ndan Şehit Babasına Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Şehit Polis Memuru Yaşar Yavaş’ın Babası Şaban Yavaş’ı evinde ziyaret ederek ” Başsağlığı”

Özfatura’dan Arınç’a zehir zemberek mektup!

İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanı ve muhafazekar kesimin önde gelen isimlerinden Burhan Özfatura, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a hitaben açık mektup

Kamu şefleri isyan etti

Türk kamu yönetiminde kurumlara yönetici yetiştiren bir sistem bulunmadığına dikkat çeken Kamu Şefleri Derneği Genel Başkanı Emir Kazak, ” kamuda

Bir Cevap Yazın