İLKER BAŞBUĞ  KİME İSYAN ETTİ

İLKER BAŞBUĞ KİME İSYAN ETTİ

Genelkurmay önceki başkanı  emekli Orgeneral İlker Başbuğ, dün Vardiya Bizde İzmir Platformu’nca Konak Meydanı’nda düzenlenen “Sessiz Çığlık Eylemi”ne katıldı. Burada vatandaşlarla hatıra fotoğrafları da çektiren Başbuğ, yaptığı konuşmada millete çağrıda bulundu.

İşte Başbuğ’un çağrısı

Şirininyer’deki cezaevinde bulunan 13 silah arkadaşımı ziyaret ettim. Hepsi kendilerine yapılan zulme son verilip, hürriyetlerinin verilmesini, aileleriyle kucaklaşmak istediklerini söyledi. Ben de diyorum ki artık yeter. Bu zulme, eziyete son verilme zamanı geldi, geçiyor. Başbakan, ‘Sahte ihbar mektuplarıyla, yasa dışı dinlemelerle, sahte delillerle tasarlanmış ve ayarlanmış bir kısmı yargı mensuplarıyla insanlar mahkum edilmiştir. Bir katakulli olduğu çok açık. Bu davalarda haksızlığa uğrayan insanlar var. Bütün bu davalarda intikam hisleriyle hareket ettiler. Kısacası paralel yapı bu davalarda görevini icra etti’ dedi. Bu beyanatın altına imzamı koyuyorum, aynen katılıyorum. Ancak önemli olan bu beyanatın, bu sözlerin arkasının getirilmesi. Beklentilerimiz var. Bu konuda sözler verildi. ‘Yerel seçimlerden sonra el atacağız’ denildi. Bekliyoruz.”

‘Aziz milletim…’

“Yüce Türk milletine de son bir mesajım var. Aziz milletim, Türk Silahlı Kuvvetleri ve personeline zulüm yapılıyor. Hiçbir dünyada olmayan şekilde. Hiçbir dünyada hiçbir orduya bu şekilde davranılamaz. Aziz milletim, bu ordu senin ordun. Yeter artık sesini çıkart. Biraz sesinizi çıkartın bu ordu sizin ordunuz.”


İlgili yazılar

Kardashian’ın donu kadar haber olmadı

Sevgili okurlar  bu fotoğraf sosyal medyada paylaşıldı. Fotoğraflara iyi bakın! Onu çok iyi hatırlayacaksınız.. Eski Yeşilçam filmlerinin emektarlarından Hakkı Kıvanç..

İnce: CHP’nin Tek Görevi Seçim Değil

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce “Biz, Cumhuriyete, devrimlere, çağdaş yaşama savaş açmış bir iktidarla, onun yarattığı tahribatlarla karşı karşıyayız. Etnik

Mecliste yaşanan hediye rezaleti

Müthiş bir toplumsal yozlaşma  yaşıyoruz. Bunun nedenlerini irdelemek, nasıl, niye, sorularını araştırmak ve yanıtını bulmak bilim insanlarının işi. Bizler gazeteciyiz.

Bir Cevap Yazın