İmar planına yürütmeyi durdurma

İmar planına yürütmeyi durdurma

Ballı planı yargı durdurdu

Eskişehir yolu Ballıkuyumcu mevkiinde Büyükşehir Belediye meclisinin onayladığı Kentsel Dönüsüm ve Gelişim Projesi nazım ve uygulama imar planına mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı geldi.

Etimesgut’ta  Büyükşehir Belediyesi’nin Ballıkuyumcu Kentsel Dönüsüm ve Gelisim Projesi nazım ve uygulama imar planını Mimarlar Odası Ankara şubesi yargıya taşımıştı.   Ballıkuyumcu Kentsel Dönüsüm ve Gelisim Projesi projesi  mahkeme kararıyla durduruldu. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “ Ballıkuyumcu mahallesinde kentsel dönüşüm alan ilanı yani  Bakanlar Kurulu kararı Danıştay tarafından iptal edilmişti bu nedenle Büyükşehir’in projesi yok hükmündeydi.  Büyükşehir Belediyesi’nin herzamanki plansızlığından  ve hukuk tanımazlığından kaynaklı  planı onaylamasının yargıdan döneceği aşikardı. Bölge için fazlaca konut sayısı, ticari alan  ve yoğunluk oluşturacaktı, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı yerinde ve sevindirici bri karardır. Büyükşehir Belediyesi’ne geçmiş olsu dileklerimizi iletiyoruz.” dedi.

4. İdare Mahkemesi kararında  6. Danıştay dairesinin iptal kararını da gerekçe olarak gösterdi.  Ayrıca  kararda “dava konusu islem 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının kabulüne iliskin oldugundan, uygulanması halinde telafisi güç veya imkansız zararların dogabilecegi açıktır” ifadelerine yer verildi.


İlgili yazılar

Aykan Erdemir AKP’lilere Euro fırlattı

Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonunun yıldönümünde TBMM’de gerilimli anlar yaşandı. CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında, 17 ve

Soruşturma komisyonu nihayet kuruldu

Meclis’te 4 eski bakanla ilgili kurulan Soruşturma Komisyonu için üye bildirimi Genel Kurul’da okundu. Ardından komisyona seçilecek üyeler kurayla belirlendi.

IŞİD Türk esirleri yer altında saklamış

IŞİD’in elinde üç aydan fazla kalan Musul Başkonsolosluğu çalışanları  başkonsolosun kafasına silah dayandığını buna rağmen konuşmadığını belirterek, “Türkiye’ye gelmek çok

Bir Cevap Yazın