Şahin, ABD’yi Suçladı

Şahin, ABD’yi Suçladı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, IŞİD’in elinde 49 konsolosluk vatandaşın olduğunu belirterek, “Bu bombalama hadisesinden onlarda zarar görürlerse bundan ciddi endişe duyarız” dedi.

Karabük’ün Ovacık İlçesindeki Aile Sağlığı Merkezi’ne  ambulans teslim törenine katılan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Ali Şahin, , ABD’nin IŞİD hedeflerine düzenlediği saldırının sorulması üzerine,  ABD’nin Irak’ı daha önceden işgal ettiğini anımsatarak, “Saddam Hüseyin’i ‘nükleer enerji bulunduruyor’ diye suçladı, işgal etti, oraları karıştırdı ve gitti. Şimdi orayı havadan bombalayarak orayı düzelteceğini zannediyorsa böyle bir sonucu hiç kimse beklemiyor. Bütün bu yaşananların birinci derecede sorumlusu ABD yönetimleridir.” dedi.

ABD’nin IŞİD güçlerini havadan düzenlediği saldırılardan ne gibi bir sonuç elde edeceğini hep birlikte göreceklerini belirten Şahin, şöyle konuştu: ” IŞİD’in elinde 49 konsolosluk görevlisi vatandaşımız var. Bizim için onların sağlığı ve geleceği her şeyden daha önemlidir. Bu bombalama hadisesinden onlarda zarar görürlerse bundan ciddi endişe duyarız. O bakımdan bir an önce vatandaşlarımızı kurtarma çabalarımızın sonuç vermesini diliyorum. 90’lı yıllarda Irak’a girdiler şimdi de havadan bombalıyorlar ne sonuç çıkacak? Buradan olumlu bir sonuç beklemiyorum açıkçası.”


İlgili yazılar

Süleyman ossun da çamurdan ossun!

Süleyman YAĞIZ Yazarlık yaşamına, 1972 yılının Ekim ayında, yâni tam 43 yıl önce, dönemin etkili gazetelerinden Yeni Ortam‘da, “A.İ. Avşaroğlu”

TÜRGEV’e devlet desteği

Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın başkanı olduğu ve rüşvet karşılığı arsa, bağış yapılan TÜRGEV’e  Eylül 2011 yılında bakanlar kurulu kararıyla

Kılıçdaroğlu hakkında jet soruşturma

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumartesi günü yapılan kurultayda erdoğan için söylediği “diktatör bozuntusu” sözü nedeniyle  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı,

Bir Cevap Yazın