İsmail nereye kaçtı?

İsmail nereye kaçtı?

Gözaltında polislerin nasıl sorgulandığını görmek ve hukuk dışılık var ise tespit etmek  amacıyla  önceki gün İstanbul Adalet Sarayı’na giden CHP Milletvekili Mahmut Tanal ilginç bir durumla karşılaştı. Polislerin avukatları, 1’inci Sulh Ceza Hâkimi Bekir Altun’un yerine vekaleten sorguyu yapacak olan 3’üncü Sulh Ceza Hâkimi İslam Çiçek’in odasında MİT mensubu bir kişi ile görüştüğünü iddia etti.

İki avukatla sorguya ne kadar ara verildiğini sormak için Hâkim Çiçek’in odasına gittiklerinde, bir başsavcıvekili, bir polis yetkilisi ve kim olduğunu bilmedikleri iki kişiyle toplantı yapıldığını iddia eden CHP’li Tanal, “Bize güvenlik konusunu konuşuyoruz’ dediler. Kimliği bilinmeyen kişilerin kim olduğunu sorduğumuzda, Hâkim, ‘Kaç İsmail kaç’ dedi. Bu kişi de hızla oradan uzaklaştı. Kimliği açıklanmayan kişinin MİT görevlisi olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Olaya ilişkin Tanal ve Yurt Atayün’ün avukatı Cemalettin Mutlu’nun da olduğu 7 avukat tutanak tuttu. Tutanakta, Çiçek’in odasındaki kişilerden birinin başsavcıvekili, diğerinin TEM Şube Müdürü Kayhan Ay olduğu ancak kendisini tanıtmayan iki kişinin daha odada olduğu belirtildi. Bu sırada hâkimin sürekli eline ve yüzüne kolonya döktüğü, gergin bir ortamın olduğu, avukat Ömer Kavili’nin odadaki diğer şahısların kim olduğunu öğrenmek istediği belirtildi. (Ajanslar)


İlgili yazılar

Bahçeli MHP’yi CHP’nin metresi yaptı

Demokrat Parti genel Başkanı olduğu dönemde “don” parasını, ve kaldığı oteldeki özel harcamalarını partiye fatura ettiren AKP Genel Başkan Yardımcısı

Nereden nereye

ALA, ” gerekli adımları atarız” Bölücübaşı Abdullah Öcalan’ın cezaevi şartlarıyla ilgili konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala “Çözüme katkıda bulunacaksa milletimizin

Baykal: Oy kullanmayacağım…

CHP’nin TBMM Başkan adayı Deniz Baykal, Meclis başkanı seçimi için yarın yapılacak oylama  tartışmaya yer vermemek için oy kullanmayacağını açıkladı.

Bir Cevap Yazın