İstanbul ve Ankara’da kuvvetli yağış uyarısı!

İstanbul ve Ankara’da kuvvetli yağış uyarısı!

İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın ile Ankara’nın kuzey kesimlerinde kuvvetli yağış bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre,Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Balıkesir, Afyon, Kütahya, Isparta, Antalya’nın iç kesimleri, Osmaniye, Adana’nın kuzey ve doğu ilçeleri, Mersin’in iç kesimleri, Hatay’ın kıyı kesimleri, Artvin ve Ardahan ile Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın ile Ankara’nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Hava sıcaklığının batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden, hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz’in doğusu ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın ile Ankara’nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (30)
ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (30)
İZMİR: Az bulutlu ve açık (32)
ADANA: Parçalı bulutlu, zamanla kuzey ve doğu ilçeleri çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (34)
ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (32)
SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu (29)
ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (29)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (39)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri ile Balıkesir çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Sakarya ve Kocaeli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Kütahya ile Afyonkarahisar çevrelerinin yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Adana’nın kuzey ve doğu ilçeleri, Osmaniye, Hatay kıyıları, Mersin’in iç kesimleri ve Isparta ile Antalya’nın iç kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeybatı kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Sinop hariç bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Trabzon, Rize, Artvin ile zamanla Giresun ve Ordu çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeydoğusunun yer yer parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan çevrelerinin yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.


İlgili yazılar

Gül’ün dokunulmazlığı kalkar kalkmaz…

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Cengiz, Cumhurbaşkanlığı görevi sona eren Abdullah Gül için ‘kayıp trilyon’ davasında yargılanması için dilekçe

Havaalanı yöntemiyle soygun!

Türkiye, 3. Havalimanı ile ilgili yolcu garantisini tartışırken, aynı yöntemle yapılan ve iki yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “devletten tek

Akşener Koray Aydın’ı Çizdi!

MHP’de Genel Merkezle Muhalefet arasındaki tartışmaya, muhalefetin kendi arasındaki tartışma da eklendi. Devlet Bahçeli’nin “Ülkücüdür” dediği Koray Aydın ile Meral

Bir Cevap Yazın