KAÇ GİZLİ TANIK KORUNUYOR

KAÇ GİZLİ TANIK KORUNUYOR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Tanık Koruma Kanunu kapsamında, Tanık Koruma Kurulu kararları ile 105 tanık, 168 tanık yakını olmak üzere 273 kişi hakkında koruma tedbirinin uygulandığını bildirdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın soru önergesini Adalet Bakanı, İçişleri Bakanlığınca hazırlanan bilgi notuyla yanıtladı.
Adalet Bakanı, Tanık Koruma Kanunu kapsamında, Tanık Koruma Kurulu kararları ile 105 tanık, 168 tanık yakını olmak üzere 273 kişi hakkında koruma tedbirinin uygulandığını söyledi.

ESTETİK CERRAHİ 12 KİŞİ HAKKINDA UYGULANDI 

Adalet Bakanı Tanık Koruma Kanunu kapsamında “fizyolojik görünümünün estetik cerrahi yoluyla veya estetik cerrahi gerektirmeksizin değiştirilmesi” tedbirinin 12 kişi hakkında uygulandığını belirtti.
Adalet Bakanı, Tanık Koruma Kanununun “Kimlik ve ilgili diğer bilgi ve belgelerin değiştirilmesi ve düzenlenmesi” tedbirinin, tanık ve tanık yakını olmak üzere toplam 109 kişi hakkında uygulandığını ifade etti.
Adalet Bakanı, Kurul tarafından Tanık Koruma Kanunu kapsamında uygulanmakta olan tedbirlerin; fiziki koruma sağlanması, kimlik ve ilgili diğer bilgi ve belgelerin değiştirilmesi ve düzenlenmesi, geçici olarak geçimini sağlama amacıyla maddi yardımda bulunulması, çalışan kişinin iş yerinin ya da iş alanının değiştirilmesi veya öğrenim görenin devam etmekte olduğu her türlü eğitim ve öğretim kurumunun değiştirilmesi, yurt içinde başka bir yerleşim biriminde yaşamasının sağlanması, fizyolojik görünümün estetik cerrahi yoluyla veya estetik cerrahi gerektirmeksizin değiştirilmesi ve buna uygun kimlik bilgilerinin yeniden düzenlenmesi olduğunu kaydetti.


İlgili yazılar

Göre göre ölüme göndermişler!

Kumburgaz’da kaybolan 5 ve hala bulunamayan gençlerin bile bile ölüme terk edildiği iddia edildi. Yolcuların denizde çırpınan gençleri gördüğü ve

Baykal’dan Eski istihbaratçı Uzun’a, “bunlar boş laflar”

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun’un, kaset komplosunun perde arkasını anlattığı kitapta dile

AKP-MHP Anayasa Metni Meclis’te!

Devlet Bahçeli’nin gündeme getirmesiyle  AKP ve MHP’lilerin üzerinde çalıştığı ve ortak metin haline getirdiği yeni Anayasa teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.

Bir Cevap Yazın