KAÇ HAKİM VE SAVCIYA CEZA VERİLDİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca hakim ve savcılar hakkında 2013’te 45 uyarma, 9 aylıktan kesme, 28 kınama, 9 kademe ilerlemesini durdurma, 2 derece yükselmesini durdurma, 5 yer değiştirme, 11 meslekten çıkarma disiplin cezası verildiğini açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı, hakim ve Cumhuriyet savcıları hakkında disiplin suçları sebebiyle ceza tayininin HSYK tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.
Bozdağ, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulunca hakim ve Cumhuriyet savcıları hakkında verilen disiplin cezalarının sayı ve türleri hakkında da bilgi verdi.

45 UYARMA CEZASI VERİLDİ-

Adalet Bakanı’nın verdiği bilgi göre 2013’te 45 uyarma, 9 aylıktan kesme, 28 kınama, 9 kademe ilerlemesini durdurma, 2 derece yükselmesini durdurma, 5 yer değiştirme, 11 meslekten çıkarma disiplin cezası verildi.
2002’de ise 71 uyarma, 27 aylıktan kesme, 55 kınama, 10 kademe ilerlemesini durdurma, 5 derece yükselmesini durdurma, 16 yer değiştirme, 4 meslekten çıkarma cezası uygulandı.


İlgili yazılar

Dışişleri’nin de kafası karışık!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Suudi Arabistan ile İran arasında başlayan krizin Ortadoğu coğrafyasına yayılma eğilimi taşıyan bir “mezhep

Platini ve Blatter ‘e şike cezası!

Dünya futbolunun başındaki iki isim,FIFA Başkanı Sepp Blatter ile UEFA Başkanı Michel Platini’ye şike nedeniyle 8 yıl futboldan men cezası

İMF’ye karşı BRİCS kuruldu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, BRICS ülkelerinin yeni bir kalkınma bankası ve ortak bir döviz rezervi oluşturma konusunda çalışmaları tamamladığını

Bir Cevap Yazın