KAÇ HAKİM VE SAVCIYA CEZA VERİLDİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca hakim ve savcılar hakkında 2013’te 45 uyarma, 9 aylıktan kesme, 28 kınama, 9 kademe ilerlemesini durdurma, 2 derece yükselmesini durdurma, 5 yer değiştirme, 11 meslekten çıkarma disiplin cezası verildiğini açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı, hakim ve Cumhuriyet savcıları hakkında disiplin suçları sebebiyle ceza tayininin HSYK tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.
Bozdağ, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulunca hakim ve Cumhuriyet savcıları hakkında verilen disiplin cezalarının sayı ve türleri hakkında da bilgi verdi.

45 UYARMA CEZASI VERİLDİ-

Adalet Bakanı’nın verdiği bilgi göre 2013’te 45 uyarma, 9 aylıktan kesme, 28 kınama, 9 kademe ilerlemesini durdurma, 2 derece yükselmesini durdurma, 5 yer değiştirme, 11 meslekten çıkarma disiplin cezası verildi.
2002’de ise 71 uyarma, 27 aylıktan kesme, 55 kınama, 10 kademe ilerlemesini durdurma, 5 derece yükselmesini durdurma, 16 yer değiştirme, 4 meslekten çıkarma cezası uygulandı.


İlgili yazılar

Obama: Yok edeceğiz

ABD Başkanı Barack Obama, Irak ve Suriye’de kritik bölgeleri eline geçiren IŞİD ile mücadelede, Irak’a Amerikan kara birliği yollamayacağı konusunda

Bakan: Kim Bu Hırsızlar?

CHP İzmir milletvekili Murat Bakan “Tüm Hırsızlar imardan geliyor” diye Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin, açıklamasının ardını getirmediğini belirterek

Köylülerden o vali ve kaymakama suç duyurusu

Manisa’nın Soma İlçesi’ne bağlı Yırca Mahallesi’nde, zeytin ağaçlarının kesilmesinin ardından, köylüler adına avukatları Deniz Bayram Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Kaymakam,

Bir Cevap Yazın