KAÇ HAKİM VE SAVCIYA CEZA VERİLDİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca hakim ve savcılar hakkında 2013’te 45 uyarma, 9 aylıktan kesme, 28 kınama, 9 kademe ilerlemesini durdurma, 2 derece yükselmesini durdurma, 5 yer değiştirme, 11 meslekten çıkarma disiplin cezası verildiğini açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı, hakim ve Cumhuriyet savcıları hakkında disiplin suçları sebebiyle ceza tayininin HSYK tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.
Bozdağ, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulunca hakim ve Cumhuriyet savcıları hakkında verilen disiplin cezalarının sayı ve türleri hakkında da bilgi verdi.

45 UYARMA CEZASI VERİLDİ-

Adalet Bakanı’nın verdiği bilgi göre 2013’te 45 uyarma, 9 aylıktan kesme, 28 kınama, 9 kademe ilerlemesini durdurma, 2 derece yükselmesini durdurma, 5 yer değiştirme, 11 meslekten çıkarma disiplin cezası verildi.
2002’de ise 71 uyarma, 27 aylıktan kesme, 55 kınama, 10 kademe ilerlemesini durdurma, 5 derece yükselmesini durdurma, 16 yer değiştirme, 4 meslekten çıkarma cezası uygulandı.


İlgili yazılar

Büyükanıt ifade vermeye çağrıldı!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yarşar Büyükanıt tarafından hazırlanarak 27 Nisan 2007 tarihinde Genelkurmay’ın internet sitesinde yayınlanan

Erdoğan MHP ve AKP’ye Teşekkür Etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine başkanlık yolunu açacağı öngörülen anayasa değişikliği teklifinin AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla kabul edilmesini  “Nihai kararı milletimiz

Hükümet 1 milyon kişinin maaşını kesecek

CHP İstanbul milletvekili Umut Oran AB’ye uyum çerçevesinde yaşlı, engelli ve ailelerine yapılan ödemeler, son iki yılda yapılan düzenlemelerle büyük

Bir Cevap Yazın