Kalın: Devlet görüşü olarak silah göndermedik

Kalın: Devlet görüşü olarak silah göndermedik

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın,Türk hükümetinin Suriye’ye silah göndermediğini iddia etti.  SETA’nın Washington’da düzenlediği yıllık konferansta konuşan Kalın,  Suriye konusunda 2011’de kriz başladığından beri Türkiye’nin ABD dahil müttefikleriyle koordinasyon halinde olduğunu ama sağlanan destekten geri adım atıldığı dönemler yaşandığını söyledi.

Kalın, Türkiye’nin Özgür Suriye Ordusu’na silah gönderdiği iddialarına ilişkin AKP Milletvekili adayı Prof.Dr. Yasin Aktay  Siirt’teki seçim çalışması sırasında MİT Tor’larıyla Suriyeli muhaliflere (IŞİD) silah gönderildiğini açıklamıştı.

İbrahim Kalın toplantıda  “Bir parti yetkilisinin açıklaması olduğunu biliyorum. Ancak ben tekrar tekrar bu konuda devletin resmi görüşünü vurgulamak istiyorum. Suriye’deki kriz başladığından beri Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Dışişleri Bakanımızın da dediği gibi Türkiye Suriye’deki hiçbir gruba asla silah göndermemiştir. Parti yetkilisi o açıklamayı neden ve hangi temelle yaptı, bunu bilemiyorum.” dedi


İlgili yazılar

AB’DEN SPASTİK ÖZÜRLÜLERE DESTEK

Spastik özürlüler artık yasaların, uluslararası anlaşmaların ve ilgili mevzuatın kendilerine verdiği haklara daha kolay erişebilecek.

KaçAKsaray’ın önünde prtesto

AOÇ’de yeni yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yürümek isteyen Öğrenci Kolektifi üyesi 22 kişi polisin gazlı müdahalesinin ardından yaka paça gözaltına alındı.

Çelik: Yasakçıların akıbeti ortada

AKP Eski sözcüsü Hüyesin Çelik Zaman gazetesine kayyum atanmasını sert bir dille eleştirdi. Çelik sosyal medya hesabından  yaptığı eleştiride  “İster

Bir Cevap Yazın