Kaymakamdan Erdoğan’ın mitinge katılın genelgesi!

Kaymakamdan Erdoğan’ın mitinge katılın genelgesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın düzenlediği AKP’ye oy toplama mitinglerine katılım konusunda mülki amirlerin talimat yazısına bir tane daha eklendi. Antalya’nın Manavgat ilçesi Kaymakamı Osman Bulgurlu Erdoğan’ın 23 mayısta 2005 Cuma günü  düzenlediği törene bütün kurumların “Hassasiyetle katılım sağlanması’’ için genelge yayınladı. İlçedeki kamu kurumları ile STK ve muhtarların yanısıra  Manavgat Baro temsilciliğine da yazı gönderildi. Kaymakama tepki gösteren avukatlar ‘’Biz bağımsızız’’ diyerek yazıyı Kaymakama iade etti.

20 Mayıs 2015 günü dağıtımlı olarak gönderilen yazıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 23 Mayıs günü saat 17.00’de Antalya Kepez Arena yanındaki alanda toplu açılış törenine katılacağı ifade edilerek, “Cumhurbaşkanlığı makamının teşrifleriyle yapılacak olan toplu açılış törenine hassasiyetle katılım sağlansın” denildi.
KAYMAKAM’A İADE
Kaymakam Bulgurlu bu yazıyı Antalya Barosu Manavgat Temsilciliği’ne de gönderdi. Ancak baro temsilciliği yazıyı Kaymakam’a iade etti ve şöyle dedi:
“Makamlarınızca da malum olduğu üzere 1136 sayılı Avukatlık Kanunu gereği Barolar ve Avukatlar bağımsızdır. Yargının kurucu unsuru savunmayı temsil eden barolara bu şekilde emir ve talimat verilemez. Kaldı ki seçim mevzuatı gereği, Adalet, İçişleri ve Ulaştırma Bakanlığı görevlilerinin mutlak suretle seçim sürecinde tarafsız olması gerekmektedir. Bu nedenle ilgide kayıtlı yazınız iş bu yazımız ekinde iade edilmektedir”

Kaynak: Çağdaş Sesbaro


İlgili yazılar

Türk ezilirken Kürt özgür olmaz

CHP’li Hüseyin Aygün PKK elebaşı Abdullah Öcalan’a sert eleştiri yöneltti.

Köktürk: O terörist iade mi edildi?

Niğde’nin Ulukışla ilçesi’nde yol denetimi yapan güvenlik güçlerinden  bir polis bir astsubay ve bir vatandaşı öldüren dinci terör örgütü  IŞİD

Sayın Cumhurbaşkanı “maaşlı şarlatan” arıyorsanız…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aydın Doğan’a hitaben söylediği “Senin maaşlı şarlatanların ne yazarsa yazsın beni ırgalamaz” sözlerine  Erdoğan’ı ve bulunduğu camiayı en

Bir Cevap Yazın