Kaymakamdan Erdoğan’ın mitinge katılın genelgesi!

Kaymakamdan Erdoğan’ın mitinge katılın genelgesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın düzenlediği AKP’ye oy toplama mitinglerine katılım konusunda mülki amirlerin talimat yazısına bir tane daha eklendi. Antalya’nın Manavgat ilçesi Kaymakamı Osman Bulgurlu Erdoğan’ın 23 mayısta 2005 Cuma günü  düzenlediği törene bütün kurumların “Hassasiyetle katılım sağlanması’’ için genelge yayınladı. İlçedeki kamu kurumları ile STK ve muhtarların yanısıra  Manavgat Baro temsilciliğine da yazı gönderildi. Kaymakama tepki gösteren avukatlar ‘’Biz bağımsızız’’ diyerek yazıyı Kaymakama iade etti.

20 Mayıs 2015 günü dağıtımlı olarak gönderilen yazıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 23 Mayıs günü saat 17.00’de Antalya Kepez Arena yanındaki alanda toplu açılış törenine katılacağı ifade edilerek, “Cumhurbaşkanlığı makamının teşrifleriyle yapılacak olan toplu açılış törenine hassasiyetle katılım sağlansın” denildi.
KAYMAKAM’A İADE
Kaymakam Bulgurlu bu yazıyı Antalya Barosu Manavgat Temsilciliği’ne de gönderdi. Ancak baro temsilciliği yazıyı Kaymakam’a iade etti ve şöyle dedi:
“Makamlarınızca da malum olduğu üzere 1136 sayılı Avukatlık Kanunu gereği Barolar ve Avukatlar bağımsızdır. Yargının kurucu unsuru savunmayı temsil eden barolara bu şekilde emir ve talimat verilemez. Kaldı ki seçim mevzuatı gereği, Adalet, İçişleri ve Ulaştırma Bakanlığı görevlilerinin mutlak suretle seçim sürecinde tarafsız olması gerekmektedir. Bu nedenle ilgide kayıtlı yazınız iş bu yazımız ekinde iade edilmektedir”

Kaynak: Çağdaş Sesbaro


İlgili yazılar

Cem örgüt lideriyse biz de militanlarız

Gezi Parkı olaylarına ilişkin aralarında Beşiktaş taraftar grubu Çarşı’nın mensuplarının da bulunduğu 35 kişi hakkında, “Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye

Bir ay futbola doyacağız

İlki 1930 yılında düzenlenen FİFA dünya kupası Brezilya’da başlıyor. Kupayı 5 kez kazanan  ev sahibi Brezilya bu akşam Hırvatistan ile

CHP: Türkiye’nin zenginliğini vatandaşlar paylaşacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, kaçak saraylarda, lüks uçaklarda saltanat sürenlerin emekliye iki ikramiye söz konusu olunca “kaynaklar yetersiz”

Bir Cevap Yazın