Kılıç Balyoz davası eylemcileri ile görüştü

Kılıç Balyoz davası eylemcileri ile görüştü

Balyoz Davası’nda yargılanan subayların avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol’un tutuklu yakınları ve avukatların da katılımıyla Anayasa Mahkemesi önünde sürdürdüğü adalet nöbeti 3. gününde de devam ediyor.
Mahkeme önünde devam eden nöbette bugün önemli bir gelişme yaşandı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç; Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un avukatı İlkay Sezer, İzmir Casusuluk Davası ve Balyoz Davası avukatlarından Murat Ergün, Balyoz Davası avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol ve istifa eden Amiral Atilla Kezek’ten oluşan bir heyet ile görüştü.

Haşim Kılıç görüşmede “Çok yoğun bir şekilde çalışıyorduk. Çalışmaya da devam edeceğiz. ” dedi ve en kısa sürede kararın verileceğini ifade etti. Görüşmeye katılan avukatlar ise gerekli mesajın istenen yerlere ulaştığını söyledi. Görüşmenin Haşim Kılıç’ın resmi davetiyle gerçekleşmediği belirtildi. Edinilen bilgilere göre Haşim Kılıç ve eylemcileri aracılar buluşturdu.

AVUKATLAR AÇIKLAMA YAPTI

Avukatlar Anayasa Mahkemesi’nin önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. İlk olarak avukat Murat Ergün konuştu. Haşim Kılıç ile görüşmelerinin detaylarına değinen Ergün şunları söyledi:

“Görüşmenin konusu Adalet nöbetiydi. Bu görüşme sayesinde sayın Başkan’a hassasiyetimizi ilettik. Sayın Başkan’dan konuya dair ‘bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hasasiyetle devam edileceğini’ öğrendik.
Gürültü nedeniyle şikayetler aldık. Adalet nöbetimizi devam ettirmeye karalıyız. Ancak eylemimizi sessiz bir şekilde sürdüreceğiz.”Murat Ergün’den sonra eylemi başlatan Şule Nazlıoğlu Erol konuştu. “Bu davada kullanılan delillerin kumpas olduğuna dair, sahte olduğuna dair hükümet yetkililerin açıklamaları vardı. Hükümet kanadından yeniden yargılanma konusunda adım atılmasını bekliyorum. Eylemimizi bundan sonra sessiz bir şekilde sürdüreceğiz.” dedi.


İlgili yazılar

AYM’den Dink kararı

Anayasa Mahkemesi, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in ailesinin yaptığı bireysel başvurusunu görüşerek “Etkili soruşturma yapılmadığı” gerekçesiyle haklarının ihlal

Rezil İşçi Gözaltına Alındı

Rize Meydanı’ndaki Atatürk heykelini kaldırdıktan sonra “zafer pozu” veren işçi belediye işçisi gözaltına alındı. Rize Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse imzasıyla

İşte böyle soyuluyoruz!..

AKP hükümetlerinin kamu kaynaklarını ele geçirme yöntemlerine bir örnek de Gaziantep”de yaşandı. Gaziantep merkez  Şahinbey Belediyesi 5 yıl önce bir giyim

Bir Cevap Yazın