Kılıçdaroğlu: Altın klozeti anlatın bakalım

Kılıçdaroğlu: Altın klozeti anlatın bakalım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “13 yıl önce oy verdiğiniz parti bu parti değil. Saraylarında oturanlar var. Altın klozetli tuvaletlerinde oturanlar var. Bunlar artık değişti, bunlar farklı bir sınıfın partisi artık. Bunlar yoksulları, ezilenleri savunmuyor sadece ve sadece kendi ceplerini, yandaşlarını düşünüyorlar” dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Kütahya mitinginde yaptığı konuşmada AKP iktidarı döneminde en çok mağdur edilen şehirlerden birisinin Kütahya olduğunu belirterek “Devletin kurduğu bütün fabrikalarını özelleştirdiler. Binlerce özelleştirme mağduru çıktı ve hala Simav depreminin yaralarını sarmadılar. Aradan kaç yıl geçti, hangi yüzle Kütahya’dan oy istiyorlar? En temiz duygularımız sömürdüler

“İKTİDAR AÇLIĞA, YOKSULLUĞA MAHKUM ETTİ”

CHP lideri 13 yıllık AKP iktidarı döneminde genç işsizlikte Avrupa birincisi olduğumuzu 8 milyon emeklinin bin liranın altında aylık aldığını ve ve emeklinin açlığa, yoksulluğa mahkum olduğunu söyledi.

“Ankara’daki beyler sizleri, çocuklarınızı unuttular. Evinizi, mutfağınızı unuttular” diyen Kılıçdaroğlu “Sevgili anneler, o Ankara’daki beyler sizden koptular. 13 yıl önce oy verdiğiniz parti yok artık. Saraylarında oturanlar var. Altın klozetli tuvaletlerinde oturanlar var. ‘Emekliye para verilir mi’ diyenler var. ‘Asgari ücreti bin 500 lira yapacağım’ dediğim zaman ‘bu işçiye zulümdür’ diyenler var. O nedenle Sevgili anneler, gideceksiniz, konuşacaksınız, komşunuzu ikna edeceksiniz” ifadesini kullandı.

ALTIN KLOZETLİ TUVALETİ ANLATIN
Kıyıçdaroğlu sözlerini şöyle tamamladı:

Beni işverenlere şikayet ediyorlar, ‘Kılıçdaroğlu asgari ücreti bin 500 yapacak, siz neden karşı çıkmıyorsunuz’ diyorlar. Asgari ücretle çalışan milyonlarca kardeşime sesleniyorum. Ayda 949 lira alıyorsun, açlık bin 349 lira. Yani sen açlık sınırının altında bir maaş alıyorsun. Senin derdini, mutfağını, yaşam tarzını en iyi ben bilirim. Senin için asgari ücreti bin 500 lira yapacağız.
‘Bu para verilemez’ diye itiraz ediyorlar. Sen saraya para harcadın, asgari ücretliyi düşünemezsin. Sen artık tuvalete giderken bile altın klozetli tuvalet kullanıyorsun, sen işçinin halinden anlamazsın. Onun için Ankara’daki beyler çatlasalar da patlasalar da asgari ücret bin 500 lira yapacağım.

Şimdi ben Ankara’daki beylere seslenmek istiyorum, siz hangi halka, hangi yetkiyle garip gurebanın, mazlumun yanında olduğunuzu söylüyorsunuz. Siz önce çıkın şu millete altın klozetli tuvaleti bir anlatın bakalım. Bunun izahı yoktur. Bunlar 2002’de sizden oy isteyen insanlar artık değil. Bunlar artık değişti, bunlar farklı bir sınıfın partisi artık. Bunlar yoksulları, ezilenleri savunmuyor sadece ve sadece kendi ceplerini, yandaşlarını düşünüyorlar.
Yüzyılın projesini açıkladım. Mega proje, Merkez Türkiye projesi. İtiraz edemiyorlar, ‘yanlıştır’ diyemiyorlar. ‘Efendim ben bunu daha önce yazmıştım’ diyorlar. Yazmış olabilirsin, niye gereğini yapmadın, niye beni bekledin? Ben açıkladıktan sonra ‘ben de yazmıştım.’ Hadi canım sen de, geç bakalım. Ben yapacağım. Türkiye’yi uçuracağım. Türkiye’yi dünyanın ve bölgesinin en güçlü ülkesi yapacağım. Üreten Türkiye, önce üreteceğiz sonra hakça bölüşeceğiz.”


İlgili yazılar

Eskişehir’de Garip Bir Toplantı

Uyuşturucu ile mücadele programında “umreyi” ziyaretin önemi anlatılacak.  Eskişehir Valiliği ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nün düzenleyeceği Uyuşturucu ile Mücadele İl

Liderler Katar’ı İşaret Etti!

Körfezde Suudi Arabistan öncülüğünde Katar’a karşı başlatılan yalnızlaştırma krizinin arkasından Trump çıktı. ABD Başkanı Donald Trump Twitter hesabından yaptığı açıklama

Aygün : Tecavüze uğramak mı yoksa tecavüz etmek mi suçtur?

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, ‘Şakran Cezaevi’ diye bilinmekte olan İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda yaşanaları meclis

Bir Cevap Yazın