Kılıçdaroğlu: Altın klozeti anlatın bakalım

Kılıçdaroğlu: Altın klozeti anlatın bakalım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “13 yıl önce oy verdiğiniz parti bu parti değil. Saraylarında oturanlar var. Altın klozetli tuvaletlerinde oturanlar var. Bunlar artık değişti, bunlar farklı bir sınıfın partisi artık. Bunlar yoksulları, ezilenleri savunmuyor sadece ve sadece kendi ceplerini, yandaşlarını düşünüyorlar” dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Kütahya mitinginde yaptığı konuşmada AKP iktidarı döneminde en çok mağdur edilen şehirlerden birisinin Kütahya olduğunu belirterek “Devletin kurduğu bütün fabrikalarını özelleştirdiler. Binlerce özelleştirme mağduru çıktı ve hala Simav depreminin yaralarını sarmadılar. Aradan kaç yıl geçti, hangi yüzle Kütahya’dan oy istiyorlar? En temiz duygularımız sömürdüler

“İKTİDAR AÇLIĞA, YOKSULLUĞA MAHKUM ETTİ”

CHP lideri 13 yıllık AKP iktidarı döneminde genç işsizlikte Avrupa birincisi olduğumuzu 8 milyon emeklinin bin liranın altında aylık aldığını ve ve emeklinin açlığa, yoksulluğa mahkum olduğunu söyledi.

“Ankara’daki beyler sizleri, çocuklarınızı unuttular. Evinizi, mutfağınızı unuttular” diyen Kılıçdaroğlu “Sevgili anneler, o Ankara’daki beyler sizden koptular. 13 yıl önce oy verdiğiniz parti yok artık. Saraylarında oturanlar var. Altın klozetli tuvaletlerinde oturanlar var. ‘Emekliye para verilir mi’ diyenler var. ‘Asgari ücreti bin 500 lira yapacağım’ dediğim zaman ‘bu işçiye zulümdür’ diyenler var. O nedenle Sevgili anneler, gideceksiniz, konuşacaksınız, komşunuzu ikna edeceksiniz” ifadesini kullandı.

ALTIN KLOZETLİ TUVALETİ ANLATIN
Kıyıçdaroğlu sözlerini şöyle tamamladı:

Beni işverenlere şikayet ediyorlar, ‘Kılıçdaroğlu asgari ücreti bin 500 yapacak, siz neden karşı çıkmıyorsunuz’ diyorlar. Asgari ücretle çalışan milyonlarca kardeşime sesleniyorum. Ayda 949 lira alıyorsun, açlık bin 349 lira. Yani sen açlık sınırının altında bir maaş alıyorsun. Senin derdini, mutfağını, yaşam tarzını en iyi ben bilirim. Senin için asgari ücreti bin 500 lira yapacağız.
‘Bu para verilemez’ diye itiraz ediyorlar. Sen saraya para harcadın, asgari ücretliyi düşünemezsin. Sen artık tuvalete giderken bile altın klozetli tuvalet kullanıyorsun, sen işçinin halinden anlamazsın. Onun için Ankara’daki beyler çatlasalar da patlasalar da asgari ücret bin 500 lira yapacağım.

Şimdi ben Ankara’daki beylere seslenmek istiyorum, siz hangi halka, hangi yetkiyle garip gurebanın, mazlumun yanında olduğunuzu söylüyorsunuz. Siz önce çıkın şu millete altın klozetli tuvaleti bir anlatın bakalım. Bunun izahı yoktur. Bunlar 2002’de sizden oy isteyen insanlar artık değil. Bunlar artık değişti, bunlar farklı bir sınıfın partisi artık. Bunlar yoksulları, ezilenleri savunmuyor sadece ve sadece kendi ceplerini, yandaşlarını düşünüyorlar.
Yüzyılın projesini açıkladım. Mega proje, Merkez Türkiye projesi. İtiraz edemiyorlar, ‘yanlıştır’ diyemiyorlar. ‘Efendim ben bunu daha önce yazmıştım’ diyorlar. Yazmış olabilirsin, niye gereğini yapmadın, niye beni bekledin? Ben açıkladıktan sonra ‘ben de yazmıştım.’ Hadi canım sen de, geç bakalım. Ben yapacağım. Türkiye’yi uçuracağım. Türkiye’yi dünyanın ve bölgesinin en güçlü ülkesi yapacağım. Üreten Türkiye, önce üreteceğiz sonra hakça bölüşeceğiz.”


İlgili yazılar

AKP’nin Türkiye’yi getirdiği yeni nokta…

HDP ve BDP’nin IŞİD’in Suriye’deki Kürtlerin yoğunlukla yaşadığı Kobani  kentini ele geçirmesini protesto etmek amacıyla  Türkiye’de eylem çağrısı yapmasıyla başlayan

Kararı “Ankara Mahkemesi” Verecek

Yargıtay tarafından Ergenekon davasında yeniden yargılama için görevlendirilen İstanbul 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi “Sanıkların üzerine atılı suçun hükümete karşı olması

MİT TIR’larını durduran komutanlar tutuklandı

Adana ve Hatay’da MİT’e ait TIR’ların durdurulması soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral

Bir Cevap Yazın