Kılıçdaroğlu halk için Davutoğlu Erdoğan için çalışır!

Kılıçdaroğlu halk için Davutoğlu Erdoğan için çalışır!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Yalova’da yaptığı konuşmada olağanüstü kurultayda kendisine  rakip olan Muharrem İnce’yi övdü. Kılıçdaroğlu, İnce’nin Türkiye için çalıştığını belirterek “Çok çalışkan bir milletvekiliniz var. Ne kadar övünseniz azdır. Gururlanın O’nunla” dedi.

CHP lider Erdoğan ve Davutoğlu’nun mağdur edebiyatı yapmasını da eleştirerek “Saraylarda oturuyorlar, pahalı arabaları var, uçakları helikopqterleri var ama mağdur edebiyatı yapıyorlar.” diye konuştu.

İşte Kılıçdaroğlu’nun Yalova konuşmasından satırbaşları:

GURURLANIN

Sizin bir milletvekiliniz var… Biliyorsunuz çok çalışkan.. Zaman zaman şikayet ediyorsunuz milletvekilinizden, ‘burada çalışmıyor başka yerde’ diye… Haklısınız. Ama ben milletvekilinizi görevlendiriyorum  gidiyor,  Türkiye’nin başka yerlerinde de çalışma yapıyor. Niçin? Türkiye için. Sadece sizin için değil bütün Türkiye için çalışıyor. Çok çalışkan bir milletvekiliniz var. Gururlanın”

MAĞDURİYET EDEBİYATI

Şimdi de mağduriyet edebiyatı yapıyorlar. Kefeni giydik. Ne oldu da kefeni giydin Savaş mı çıktı savaşa mı gidiyorsun. Yok böyle bir şey. Milletin gözü açıldı artık. Kılıçdaroğlu olduğu sürece bu ülkede hiç kimse asılmayacak. Biz vatandaşı düşünüyoruz onlar başka bir şey biz yoksulu düşünüyoruz onlar köşeyi dönmeyi düşünüyorlar. Saralarında oturuyorlar altlarında en pahalı arabalar uçaklar helikopterler. Ondan sonra da mağduruz diyorlar. Yahu bırak biraz da milletin öyle mağduriyeti olsun.

Sosyal yardımları kesmeyi bırak en az iki katına çıkaracağım. 4 yıl için yetki istiyorum. Kul hakkı yiyenlerden hesap soracağım. Her kuruşun hesabını vereceğiz.Samsun’da açlıktan ölen Ümran Bebeği, Konya’da camı kırık olduğu için zatürre geçirip ölen hayat bebeği unutmadım ama onlar unuttu. Çünkü ben sizden biriyim kardeşiniz evladınızım.

MİLLİ GELİR

13 yıllık tablodan örnek vereceğim. Nüfusun  yüzde 1 2002 de toplam servetin yüzde 39 una sahipti. 2014 e gelince nüfusun yüzde yüzde 55 ine sahip. Bizim öngördüğümüz ne ezen ne ezilen hakça bir düzen biz bunu istiyoruz. Eğer bir ülkede Nüfusun yüzde 1 yüzde 99 undan daha fazla servete sahipse o ülkede huzur olmaz. Herkes kalkınmadan refahtah nasibini alacak. Nasıl yapacaksın diyorlar

Emekliye ramazan ve kurban bayramında birer maaş ikramiye vereceğim. Parayı nereden bulacaksın diyorlar. Davutoğlu diyor ki biz paraları doldurduk Kılıçdaroğlu dağıtacak. Maliye bakanı da diyor ki hazine de para yok nasıl dağıtacak diyor.  Hangisine inanalım. Vallahi de billahi de ilk bayramda emekliye ikramiyeyi vereceğim. 11 milyon emeklimiz var. İnsan gibi yaşamak istiyorsanız. Torunlarınızdan kaçmak istemiyorsanız. Onurlu bir yurttaş gibi yaşamak istiyorsanız yeriniz belli o parti artık CHP’dir.

Sanıyorlar ki emekle parayı alınca Ankara’daki beyler gibi İsviçre bankalarında hesp açacak. emeklinin aldığı zaten üç kuruş. Asgari ücreti bin 500 Tl yapacağız: Nasıl yapacaksınız diyor. Birisi de diyor ki bu işçiye zulümdür. Ankara’daki bey ayda 14 bin lira alırken zulüm değil de CHP bin 500 lira verince mi zulüm oluyor. 7 haziran’da çık ve bunu sor.Benden sana oy yok de.

Ankara’da beyler oturuyor Olar ceplerini düşünüyorlar. Sanıyorlar ki emekli iyi çiftçinin durumu iyi,taşeron işçinin durumu da çok iyi. Davutoğlu Erdoğan için çalışır Kılıçdaroğlu Halk için çalışır bunu unutmayın.

AHLAKLI SİYASET

27 buçuk yıl devlette çalıştım emekli oldum. Siyasete girdim. Mal varlığımı internet sitesine koydum. İstiyorum ki bu ülkede yoksulluk olmasın herkes huzur içinde yaşasın, her anne çocuğunu okula gönderirken cebine harçlığını koysun. İstiyorum ki her evde tencere kaynasın, her mahallede bir kreş olsun. Ahlaklı siyaset olsun.

FAİZLER SİLİNECEK

CHP iktidara gelirse istikrar bozulur diyorlar. Allah aşkına memlekette istikrar mı var. Dolar almış başını gidiyor. CHP iktidarında biz kredi kartının borçlarını tüketici kredisi faizlerinin yüzde 80 ini sileceğiz. Vatandaş rahatlayacak. Şikayet ediyorsun yurt yok, oğlum-kızım iş bulamıyor diye dört yıl içinde bunların hepsini çözeceğim. Söz vermiyşiniz CHP ‘ye oy vermemiş bir kişiye deyin ki, 13 yıl görev yaptı. Kılıçdaroğlu’nun bakanları birilerinin önüne yatmayacak. Oğullarının evinde ayakkabı içinde dolar olmayacak. İhaleyi yakınlarına değil hak edenlere verecek.

 

 


İlgili yazılar

Wikileaks’in kurucusu Assgange’dan önemli açıklama

Wikileaks’in kurucusu Julian Assange, son iki yılını geçirdiği Ekvador’un Londra Büyükelçiliği’nden ayrılmayı planladığını açıkladı. Assange, İngiltere’nin başkenti Londra’nın lüks semtlerinden

TRT’nin yaptığına bak!

Vatandaştan kesilen milyonlarca lira ile yayıncılık yapan ve bünyesinde onlarca tasarım ve yazılımcı çalıştıran TRT’nin, TRT 1 kanalının resmi web

Baskın nedeniyle NATO olağanüstü toplandı

Dinci terör örgütü IŞİD’in Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’nu basıp başkonsolos Öztürk Yılmaz dahil toplam 48 kişiyi rehin alması üzerine NATO olağanüstü

Bir Cevap Yazın