Kılıçdaroğlu: TC Yarı Açık Cezaevi Oldu!

Kılıçdaroğlu: TC Yarı Açık Cezaevi Oldu!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hiçbir askeri darbe döneminde 15 Temmuz sonrası kadar acı yaşatılmadığını belirterek “15 Temmuz’u fırsat bilip karşı darbe yaptılar. Kontrollü darbeyle üzerimize geldiler. Bu insanlık dramları boşuna yaratılmak istenmiyor.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 15 yıldır iktidarda olan AKP’nin ülkeyi kaosa sürüklediğini söyledi. Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu “Türkiye’nin ne olacağı belli değil, herkeste derin bir endişe var. Çöken bir devlet yapısıyla karşı karşıyayız. 15 yıldır memleketi yönetiyorlar. 15 yıldır koalisyon yok. Peki, 15 yıl sonunda siz ülkeyi nasıl oldu da bu hale getirdiniz? diye sordu.

Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesi internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven’in tutuklanmasına ilişkin olarak da “İnsanda biraz vicdan olur ya, ne biçim hakimsiniz siz, ne biçim savcısınız siz. Böyle bir rezalet olabilir mi? Oğuz Güven hapishaneye gülerek gitti. Türkiye Cumhuriyeti’ni yarı açık cezaevine çevirdiler. Bunun hesabını birlikte soracağız”dedi..
10 Cumhuriyet çalışanının 198 gündür tutuklu olduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu FETÖ ile mücadele ettikleri için içeri atıldıklarını savundu.
Kılıçdaroğlu’nun konuşması özetle şöyle: Yüksel Caddesi önünde 2 tane genç eğitimci açlık grevi yapılıyor Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ne günahı var bunlar? Buradan 2 kardeşime sesleniyorum: Açlık grevinden vazgeçin.
Oğuz Güven cezaevine gülerek gitti. O da biliyor ki içerde olmayla dışarda olmanın arasında fark yok. Türkiye’yi yarı açık cezaevine çevirdiler.
DARBE YAPTILAR
15 Temmuz’u fırsat bilip karşı darbe yaptılar. Topluma gözdağı verilmek isteniyor. “Darbe yapmaya kalktılar, karşı darbe yaptık” sözü bana ait değil, o kişiye ait. Neden darbenin asıl faillerinin ortaya çıkmasına izin vermiyorlar? Biz neyin ne olduğunu biliyoruz.Freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor Türkiye. Ne olacağı belli değil. Herkeste derin bir endişe var. 15 yıldır geldiğimiz duruma bakın. Bütün dünya bizimle düşman.İlk kez Türkiye Cumhuriyeti Devleti toprak kaybına uğradı. Bize ait adalar Yunanistan’ın işgalinde. Ses çıkaramıyorlar. Çipras’a gidiyor ‘bizim adalar ne oldu?’ diye soramıyor, fırça yiyecek çünkü.
İçerde aslan kesilip, dışarda kediye dönüştüğünüzde dış politika yürütemezsiniz arkadaşlar. Kul hakkı yiyenler, toplumu kutuplaştıranlar yükseliyor. Bu memleketin huzura ihtiyacı var. Adaletin de çöktüğünü hepimiz kabul etmesi gerekiyor. Şu anda adalet mahkum. Bir kişinin iki dudağına hapsolmuş adalet var. Gücü olanın damanı çıkarılacak gücü olmayan hapishanede ölüme mahkum edilecek anlayışı budur.
5 ayda 7 kişiyi bulamayan hükümet, Türkiye Cumhuriyet’ni yönetebilir mi? Adalet Bakanı, Sağlık Bakanı, Başbakan hiçbirisinin ne yetkisi ne görevi var.
Çıkmış birileri tarihçi kisvesi altında Atatürk’e ve ailesine hakaret ediyor. Atatürk sürgüne giderken annesi ağlıyordu. Mezarı başında Atatürk şunları söyledi: Allah’ın ve annemin huzurunda diyorum ki, milli hakimiyet uğrunda canımı vermek benim için vicdan ve namus borcudur. Ve biz geçmişte bu ülkenin tarihine imza atmış kadınları ve erkekleri hep saygıyla andık. Onların kimlikleri ve yaşam tarzları farklı olabilir. Ama bugün bayrağımız dalgalanıyorsa milli mücadeleyi verenlere ve onları doğuranları saygıyla anmalıyız.


İlgili yazılar

Türkiye uyuşturucu batağında…

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, yıkıcı etkileri her geçen gün artan uyuşturucu sorununun genç kuşakla birlikte tüm ülkeyi felakete sürüklediğini

Fuatavni’ye göre Erdoğan AKP’nin başına dönecek!

Seçimden sonra ilk defa yazan Fuatavni isimli twitter fenomeni yine çok konuşulacak iddiaları gündeme getirdi. Fuatavni Erdoğan’ın AKP’nin başına dönme planlarını yazdı.

Köyün otobüs durağı var ama otobüsü yok

Kocaeli Karamürsel’e bağlı Nusretiye köyünün filmlere konu olacak bir özelliği var. Köyün otobüs durağı var ama otobüsü yok. Evet yanlış

Bir Cevap Yazın