KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRI ANINDA YANINDAYDI

KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRI ANINDA YANINDAYDI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan yumruklu saldırı esnasında yaşananları anlatan CHP’li Meclis İdare Amiri Malik Ecder Özdemir, “Kesinlikle bu başkaları tarafından tezgahlanmış bir plan ve bu adam bir piyon. Hiçbir konuşmaya fırsat olmadı. Hep beraber bildiğiniz yerden  yürüyoruz, karşıdan ya oturuyordu ya ayaktaydı doğrudan Genel Başkana yumruğu vurdu ve o anda kargaşa oldu” dedi.

“SALDIRIYA EN MÜSAİT YERİN ORASI OLDUĞUNU BİLİYOR, ÖNCEDEN GELMİŞ OTURMUŞ ORAYA”

CHP’li Meclis İdare Amiri Malik Ecder Özdemir, TBMM’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Saldırı esnasında CHP Genel Başkanı’nın yanında bulunan Özdemir, şöyle dedi:
“Meclis’ten aldığımız bilgiye göre 2010’dan bu tarafa Meclis’e girişi olmamış bu kişinin. İlk defa Meclis’e gelen birisinin CHP Grubunun girişini biliyor, saldırıya en müsait yerin orası olduğunu biliyor, önceden gelmiş oturmuş oraya. Mutlaka daha önce resmi kayıtlar olmasa bile mutlaka Meclis’e girip çıkan saldırıyı nerede planlayacağını bilen bir adam. 55’in üzerinde belki bilginiz var sabıka kaydı var. Kesinlikle bu başkaları tarafından tezgahlanmış bir plan ve bu adam bir piyon gördüğüm kadarıyla. Alperen kayıtları olduğunu zannetmiyorum, siyasi bir tarafının olduğunu zannetmiyorum, en çok da uyuşturucu bağımlısı, daha önceki suçları var, 50-55’e yakın suç kayıtları var. Yani tek başına münferit gelip kızgınlıkla bir hareket olduğu inancında değilim.”
Saldırı esnasında yaşananlara ilişkin de Özdemir, “Hiçbir konuşmaya fırsat olmadı. Hep beraber bildiğiniz yerden  yürüyoruz, karşıdan ya oturuyordu ya ayaktaydı doğrudan Genel Başkana yumruğu vurdu ve o anda kargaşa oldu. Herhangi bir söz, sözlü sataşma falan yok” dedi.
Bu arada milletvekilleri, CHP liderinin TBMM’deki makamına gruplar halinde gelerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.


İlgili yazılar

Yıldırım: Üretime Yönelik Yatırım Yapacağız

Başbakan Binali Yıldırım, “Yeni anayasayı da yapacağız, başkanlık sistemini de bu ülkeye, Türkiye’ye getireceğiz” dedi. Yıldırım partisinin il başkanları toplantısında

Koalisyonun neden kurulamadığını anlatacaklar

Türkiye’yi karış karış dolaşacak olan CHP’li vekiller, vatandaşa AKP ile yapılan koalisyon sürecini anlatacak. CHP Grubu milletvekillerini sahaya inmek üzere görevlendirdi.

Mimarlar tehdit ediliyor

Karabük Revizyon imar planı davasını mahkeme yoluyla kazanan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan basın yoluyla tehdit edildiklerini

Bir Cevap Yazın